Foto

Scan-Plast vēlas būt «vietējais»

Vēsma Lēvalde, 10.07.2012

Foto: Vēsma Lēvalde, Dienas Mediji

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Dānijas kapitāla stiklaplasta izstrādājumu ražotājs, Liepājas speciālās ekonomiskās zonas uzņēmums Scan-Plast vēlas paplašināt noietu vietējā tirgū, kā arī uzsver, ka ir Latvijas ražotājs.

Patlaban uzņēmums realizē 85% produkcijas ārvalstīs, bet 15% - vietējā tirgū. Tā lielākais klients ir radniecīgais Dānijas uzņēmums Scan-Plast, tomēr arvien plašāka izvēršas sadarbība ar Latvijas pašvaldībām, stāsta uzņēmuma tirdzniecības vadītājs Dzintars Ūdris. Līdz šim uzņēmums bija plašāk pazīstams kā sūknēšans staciju ražotājs, taču tā produkcijas klāsts ir daudzveidīgāks. Tostarp ir smaku un dūmgāzu attīrīšanas iekārtu korpusi, mēslu savākšanas ietaises, smilšu un tauku attīrīšanas iekārtas. Kā pilotprojekts sadarbībā ar Liepājas pašvaldību sākta stiklaplasta gūliju restu ražošana, lai pasargātu pilsētas notekūdeņu gūlijas no metāla zagļiem. Scan-Plast ir arī pirmais Latvijas uzņēmums, kurš pēc pašvaldību pasūtījuma ražo puķu podus ielām, tāpat izgatavoti dažādi vides objekti svētku noformējumam. Nākotnē uzņēmums cer gatavot Latvijas pilsētām arī publiskās tualetes, atkritumu konteinerus un citus funkcionālus izstrādājumus.

Uzņēmuma nākotnes plānots ietilpst gan esošās ražotnes rekonstrukcija Liepājā, gan jaunas, daudzfunkcionālas ēkas būve, kurā būtu gan noliktava, gan biroju un ekspozīcijas telpas. Tāpat plānots līdz aptuveni 2015. gadam izveidot ķīmisko vielu uzglabāšanas noliktavu atsevišķi no ražošanas telpām. Attīstības plāniem rezervēta zeme LSEZ teritorijā, tās sakopšanā pēdējo divu gadu laikā ieguldīti ap 200 tūkst. latu. Uzņēmumā strādā 62 darbinieki, kuru skaits varētu tuvāko gadu laikā pieaugt. 2011. gadā LSEZ SIA Scan-Plast apgrozījums bija 1,8 milj. Ls. LSEZ statusu tas ieguva 2000. gadā.

Komentāri

Pievienot komentāru