SEB banka izsniegusi vairāk nekā 2500 bezkontakta kartes

2016. gada 01. jūnijs plkst. 15:22
Autors: Žanete Hāka
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

AS SEB banka bezkontakta kartes klientiem sāka piedāvāt 2013. gadā, un šobrīd ir izsniegusi jau vairāk nekā 2500 bezkontakta kartes, informē bankas pārstāvji.

Bezkontakta karte tiek izsniegta ar starptautisko MasterCard zīmolu. Ar SEB bankas bezkontakta kartēm norēķinus var veikt vairāk nekā 130 tirdzniecības vietās Latvijā, kurās esošie SEB karšu pieņemšanas termināli jau nodrošina bezkontakta karšu pieņemšanu, kā arī ārvalstīs. SEB bankas klienti, kuri ikdienā izmanto MasterCard Dinamo kartes, 2016. gada pirmajā ceturksnī gan Latvijā, gan ārzemēs ir veikuši pirkumus 1,8 miljonu eiro apmērā.

Bezkontakta karte ļauj norēķināties bez PIN koda ievadīšanas, pietuvinot karti terminālam, ja vien tirgotājs nodrošina šādu pakalpojumu. POS termināli, ko SEB banka piedāvā jaunajiem tirgotājiem, nodrošina iespēju norēķināties ar bezkontakta kartēm. Šobrīd vienīgā banka, kas Latvijā nodrošina bezkontakta karšu izsniegšanu, ir SEB banka, līdz ar to tirgotāju atsaucība esošo karšu pieņemšanas terminālu pielāgošanā ir ļoti būtiska, lai bezkontakta karšu lietošana Latvijā attīstītos, norāda bankas pārstāvji.

Lielākais uzņēmums, kas šobrīd piedāvā iespēju norēķināties par nelieliem pirkumiem ar bezkontakta kartēm, ir Arēna Rīga, kur SEB POS termināli uzstādīti jau 2013. gadā. Šogad pirmajā ceturksnī tikai Arēna Rīgā darījumi ar SEB MasterCard Dinamo tika veikti vairāk nekā 15,5 tūkstošu eiro apmērā. Savukārt kopumā MasterCard Dinamo īpašnieki 2016. gada pirmajā ceturksnī gan Latvijā, gan ārzemēs ir veikuši pirkumus 1,8 miljonu eiro apmērā.

«Latvijā bezkontakta norēķinu sistēma vēl nav pietiekami attīstīta, ārzemēs tā ir plaši izplatīta un ir daudz vietu, kur ir iespējams par maziem pirkumiem norēķināties ar bezkontakta kartēm. Piemēram, SEB klienti bezkontakta MasterCard Dinamo kartes izmanto Lielbritānijā, Čehijā, Polijā un citur. Eiropas direktīva PSD2 - Payment and Service Directive II nosaka, ka visām jaunajām karšu pieņemšanas ierīcēm un arī jaunajām izsniegtajām kartēm no 2017. gada jābūt ar bezkontakta funkcionalitāti. Tāpēc ikvienam jaunam SEB bankas klientam mēs jau tagad piedāvājam POS terminālus ar bezkontakta maksājumu funkciju. Un tirgotāju skaits, kur ir iespēja izmantot bezkontakta karti nemitīgi pieaug – atpazīt tos ir iespējams pēc uzlīmēm ar īpašo apzīmējumu. Esam gandarīti, ka arī citi tirgus dalībnieki iesaistās bezkontakta norēķinu sistēmas ieviešanā Latvijā. Tikai sadarbojoties mēs varēsim ievest valstī jaunas tehnoloģijas,» pārliecināts SEB bankas valdes loceklis Arnis Škapars.
Drošības nolūkos, bezkontakta maksājumu kartei ir noteikts limits summai, par kādu tiek veikts bezkontakta maksājums. Noteiktais limits SEB MasterCard Dinamo kartei ir 14 eiro. Ja summa ir lielāka, būs jāievada PIN kods.

Bezkontakta karti var izmantot arī kā parasto norēķinu karti, maksājot tirdzniecības vietās, kur nav POS termināli ar bezkontakta norēķinu iespēju, kā arī veicot darījumus internetā vai bankomātos.
 

Dalies ar šo rakstu