Finanses

SEB bankai Latvijā mainās vadība

Žanete Hāka, 11.06.2015

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Sākot ar 3. jūliju līdzšinējā SEB bankas Latvijā valdes priekšsēdētāja vietniece Ieva Tetere kļūs par bankas prezidenti un valdes priekšsēdētāju, uzņemoties atbildību par turpmāko SEB grupas biznesa stratēģijas īstenošanu Latvijā.

Savukārt Ainārs Ozols, kurš ieņem SEB bankas vadītāja Latvijā amatu kopš 2007. gada 2. jūlija, pievienosies SEB grupas Baltijas divīzijas vadības komandai un, ieņemot Baltijas personāla vadītāja amatu, uzņemsies atbildību par cilvēkresursu attīstības jomu Latvijā, Lietuvā un Igaunijā.

«Viens no šābrīža izaicinājumiem ir sabalansēt sabiedrības un uzņēmēju vēlmi redzēt aktīvāku kredītlīdzekļu plūsmu no banku puses ar augstiem atbildīgas kreditēšanas standartiem. Mēs varam to paveikt, veltot laiku un iedziļinoties katra klienta vajadzībās, tās izprotot un atbildīgi izvērtējot klienta iespējas. Tādējādi varēsim sniegt arī savu pienesumu ilgtspējīgā un drošā Latvijas ekonomikas izaugsmē,» uzsver Ieva Tetere.

I.Tetere SEB grupā strādā kopš 2005. gada un no 2007. gada ieņem valdes priekšsēdētāja vietnieces pozīciju, vadot privātpersonu un mazo un vidējo uzņēmumu apkalpošanu. Ieva Tetere ir Starptautiskās profesionālo sertificēto grāmatvežu asociācijas (ACCA) biedre, viņa absolvējusi Latvijas Universitāti ar maģistra grādu ekonomikā un ieguvusi ilgstošu darba pieredzi auditorkompānijā PriceWaterhouseCoopers.

SEB grupas Baltijas divīzijas vadītājs Deivids Tīrs (David Teare): «Augstu vērtējam Ievas zināšanas, stratēģisko skatījumu un viņas vadības prasmes. Jaunajā amatā Ieva varēs šos talantus izmantot vēl efektīvāk, turpinot nostiprināt SEB bankas pozīcijas Latvijā un izvēršot sadarbību gan ar esošajiem klientiem, gan jauniem partneriem. Ieva ir profesionāle, kas lieliski orientējas Latvijas biznesa vidē, pazīst klientus un to vajadzības, tādēļ esmu pārliecināts, ka bankas vadība nonāk drošās rokās.»

SEB banka jau ir uzsākusi ar šīm izmaiņām saistītās dokumentācijas saskaņošanu ar bankas uzraudzības iestādēm – Finanšu un kapitāla tirgus komisiju, kā arī Eiropas Centrālo Banku.