SEB Bankai šogad par 15% labāki rezultāti nekā pērn

2010. gada 13. jūlijs plkst. 13:32
Autors: Ieva Mārtiņa
Sadaļa: Bankas
Dalies ar šo rakstu

SEB Banka šogad pirmajā pusgadā kopumā strādājusi ar zaudējumiem 34,2 miljonu latu apjomā, kas ir par 15,2% mazāki nekā pērn šajā laikā. Bankas finanšu pārskats liecina, ka SEB Bankas grupas zaudējumi pusgadā bijuši 30,6 miljoni latu iepretim 38 miljoniem latu pērn.

Bankas tīrie procentu ieņēmumi šogad sešos mēnešos bija 20,9 miljoni latu, kas ir par 42,8% mazāk nekā pērn šajā laikā. Vienlaikus šogad par 33% sarucis izdevumi veidošanas rezultāts nedrošiem kredītiem un pusgadā bija 53,33 miljoni latu.
Tostarp otrajā ceturksnī nedrošajiem kredītiem bankas grupa izveidoja uzkrājumus 16,3 miljonu latu apjomā, kas ir par 56% mazāk nekā 1. ceturksnī.

Bankas grupas, kurā ietilpst arī līzinga kompānija, izsniegto kredītu portfelis šogad jūnija beigās bija 2,3 miljardi latu. SEB grupas Latvijā otrā ceturkšņa finanšu rādītāji apstiprina ekonomikas atveseļošanos – mazinājies uzkrājumu apjoms kavētajiem kredītiem, palielinājies jaunu kredītu skaits, īpaši uzņēmumu segmentā, arī noguldījumu apjoms pieaudzis par 5%, norāda banka.

SEB bankas prezidents Ainārs Ozols minējis, ka jaunizsniegto kredītu apjoms pakāpeniski sāk atgūt pārsvaru pār atmaksāto kredītu apjomu, līdz ar to kredītportfeļa krituma temps samazinās. 2. ceturksnī uzņēmējus SEB banka finansējusi divas reizes vairāk nekā 1. ceturksnī, savukārt privātpersonu skaits, kas saņēmušas finansējumu, palielinājies par 43%. Pirmajā pusgadā no jauna kredītos piešķirti vairāk nekā 66 miljoni latu. Salīdzinot ar 2010. gada 1. ceturksni par 35% palielinājies jaunizsniegto kredītu apjoms privātpersonām, par 59% - uzņēmumiem.

SEB banka 2. ceturkšņa laikā piešķīrusi finansējumu elektroenerģijas ražotājiem, dzelzceļa infrastruktūras attīstībai, arī lauksaimniecībai un mazumtirdzniecībai. Tostarp banka finansējusi SIA Vika Wood, SIA Konvert Plast, SIA LDz ritošā sastāva serviss, Mērsraga ostas pārvalde, Latvenergo, SIA Rīgas Universālais termināls, Pasažieru vilciens, graudkopības saimniecība Ezergaļi.

SEB Latvijā kapitāla pietiekamības rādītājs 30. jūnijā bija 12,09% (minimālā norma ir 8%), bet bankas likviditātes rādītājs jūnija beigās bija 64,45% (norma 30%).

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām