SEB bankas zaudējumi sarūk piecas reizes

2010. gada 28. oktobris plkst. 12:12
Autors: Ieva Mārtiņa
Sadaļa: Bankas
Dalies ar šo rakstu

SEB banka šogad deviņos mēnešos strādājusi ar 21,9 miljonu latu zaudējumiem, kas ir 4,5 reizes mazāki nekā pirms gada, bet SEB bankas grupas zaudējumi 16,96 miljonu latu apjomā šogad ir sešas reizes mazāki.

Bankas paziņojums liecina, ka SEB grupas Latvijā pamatdarbības peļņa trešajā ceturksnī bija 13,6 miljoni latu, bet pamatdarbības ieņēmumi sasniedza 18,8 miljoni latu, kas ir par 6% vairāk nekā 2. ceturksnī.

SEB bankas tīrie procentu ieņēmumi (procentu ieņēmumi pamatā no kredītiem, kam atņemto izmaksātie procenti par noguldījumiem) šogad deviņos mēnešos bija 31,409 miljoni latu, kas ir par 41,2% mazāki nekā pirms gada, liecina bankas finanšu pārskats.

Tas arī liecina, ka bankas uzkrājumu apjoms nedrošiem parādiem šogad deviņos mēnešos sarucis 3,8 reizes un bija 45,7 miljoni latu.

«Uzkrājumus veidojām, pamatojoties uz iespējamiem riskiem. Šobrīd uzkrājumu samazināšanu veicam ļoti mēreni, jo daļa risku joprojām paliek aktuāli. Tas, kādā virzienā un cik strauji notiks Latvijas ekonomiskās situācijas uzlabošanās, lielā mērā šobrīd ir atkarīga no jaunās valdībās un tās realizētās ekonomiskas attīstības un nodokļu politikas,» tā SEB bankas prezidenta Aināra Ozols.

Pēc viņa skaidrotā, pirmās ekonomikas stabilizācijas pazīmes un lēna, bet pakāpeniska situācijas uzlabošanās tautsaimniecībā pamato SEB grupas Latvijā pamatdarbības rezultātus. Privātpersonu apkalpošanā vērojama pozitīva tendence attiecībā uz uzkrājumu veidošanas tālāku attīstību. SEB banka trešajā ceturksnī no jauna piešķīra finansējumu privātpersonām un uzņēmumiem vairāk kā 184 miljonu latu apmērā, savukārt deviņos mēnešos piešķirtais finansējums sasniedza 274 miljonus latu, kopējam kredītportfelim septembra beigās sasniedzot 1,88 miljardus latu, kas gan straujāk dzēsto kredītu dēļ ir par 11,5% mazāks nekā pirms gada.

Trešajā ceturksnī, salīdzinot ar 2010.gada otro ceturksni vairāk nekā trīs reizes palielinājies uzņēmumiem izsniegto kredītu apjoms, par 34% palielinājies privātpersonām piešķirtais finansējums. Arī trešajā ceturksnī SEB banka finansējusi dažādu uzņēmējdarbības nozaru - tirdzniecības, lauksaimniecības, kokapstrādes u.c - pārstāvošus uzņēmumus, piemēram, poligrāfijas uzņēmumu SIA Dizaina un poligrāfijas nams, SIA Armat, Rīgas Latviešu biedrības namu, zemnieku grupu Antiņi, celtniecības kompāniju Re&Re.

«Zemākais punkts ekonomikā jau ir aiz muguras, šobrīd turpinās pakāpeniska tautsaimniecības stabilizācija, atsevišķas nozares, īpaši tās, kas saistītas ar eksportu, jau uzrādījušas pieaugumu,» secina A. Ozols.

«Šodien vēl skaidrāk redzam, ka pagrieziena punkts Baltijas valstu ekonomikā ir noticis. Reģiona politiskā apņemšanās atrisināt ekonomisko situāciju, kā arī SEB bankas realizētā politika esošo kredītņēmēju atbalstam, ir samazinājusi nedrošo kredītu apjomu bankas kredītportfelī,» atzinusi SEB grupas prezidente un valdes priekšsēdētāja Annika Falkengrēna. Viņa gan atzīmē, ka pasaulē ekonomikas nesabalansētība turpina kavēt plašāku un ātrāku ekonomikas atveseļošanos, kas paliek kā nākošo ceturkšņu izaicinājums.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām