SEB samazinās prēmijas

2010. gada 10. februāris plkst. 17:46
Autors: Žanete Hāka
Sadaļa: Bankas
Dalies ar šo rakstu

Zviedrijas trešā lielākā banka SEB paziņojusi, ka samazinās darbinieku prēmijas par divām trešdaļām pēc tam, kad izskanējusi kritika par pārmērīgu prēmiju izmaksu, raksta Swedishwire. 

Pagājušā mēnesī tika paziņots, ka SEB prēmijām paredzējusi izmaksāt 1.8 miljardus zviedru kronu (124 miljonus latu), un ka pērn prēmijās, visticamāk, izmaksāts vairāk nekā nopelnīts. Zviedrijas finanšu ministrs Anders Borgs to nosauca par «provokāciju» un draudēja ieviest stingrāku regulāciju.

Trešdien banka paziņoja, ka tā samazina darbinieku prēmiju par divām trešdaļām, un tagad to summa ir 795 miljoni kronu (54,8 miljoni latu), ieskaitot sociālās apdrošināšanas iemaksas. Bankas valde arī apstiprinājusi dividenžu izmaksu – 1 kronu (0,069 latus) par akciju. Pērn dividendes netika izmaksātas.

«Kaut arī bankai jārēķinās ar skandināvu un starptautisko konkurentu darbību, atbalsts īpašniekiem, kolēģiem un sabiedrībai kopumā ir jāsaglabā,» sacījusi SEB vadītāja Annika Falkengrēna.

Db.lv jau rakstīja, ka turpmāk Zviedrijas bankām būs stingrāki noteikumi attiecībā uz izmaksāto prēmiju apjomu, jo neskatoties uz to, ka peļņa sarūk, banku prēmiju apjomi turpina palielināties, ziņo Swedish Wire.

Finanšu ministra paziņojums nāca klajā pēc tam, kad Zviedrijas laikraksts Svenska Dagbladet uzrakstīja rakstu par Zviedrijas trešās lielākās SEB bankas prēmiju apjomu. Laikraksts norādīja, ka banka plāno izmaksāt prēmijas 1.8 miljardu kronu (123.6 milj. LVL) vērtībā. Turklāt summa, ko banka plāno izmaksāt prēmijās, visticamāk, ir lielāka nekā bankas peļņa, norāda laikraksts.

«Finanšu krīzes vidū prēmijas ir palielinātas. Prēmijas ir palielinātas ne tikai procentuāli, bet arī izmaksātās summas ziņā. Tas ir pārsteidzoši un satraucoši. Ir pienācis laiks bankām pamosties un īstenot šos grozījumus. Ir ļoti svarīgi, lai tās tos pieņem pēc iespējas ātrāk,» uzsvēra Zviedrijas finanšu tirgu ministrs Mats Odels (Mats Odell).

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām