SEB un DnB Nor apmierinātas ar darbību Baltijas reģionā

2010. gada 28. oktobris plkst. 16:01
Autors: Žanete Hāka
Sadaļa: Bankas
Dalies ar šo rakstu

Ziemeļvalstu bankas SEB un DnB Nor paziņojušas, ka to aizdevumu portfeļa kvalitāte trešajā ceturksnī būtiski pieaugusi, uzlabojoties biznesam Baltijas reģionā, kas palīdzējis pārspēt ieņēmumu prognozes, raksta Reuters.

Zviedrijas banku grupa SEB publicējusi labāku trešā ceturkšņa operatīvo peļņu, nekā iepriekš tika paredzēts, samazinoties uzkrājumiem kredītu zaudējumiem, savukārt Norvēģijas DnB Nor samazinājušies kredītu zaudējumi un pirmsnodokļu peļņa bijusi lielāka nekā tirgus gaidīja.

Investori ar mazāku riska apetīti vairījās no bankām, kuras finanšu krīzes laikā bija izvērsušas savu darbību Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. Tomēr viņi atkal naudu iegulda šajās akcijās, jo globālās atveseļošanās laikā ir mazinājies ieguldījumu risks jaunattīstības valstu tirgos.

Kredītu zaudējumi ir kritušies, bankām samazinot savas pozīcijas riskantākajos tirgos, turklāt tās ir ieguvušas no veselīgajiem kapitāla līmeņiem.

«Baltijas ekonomikas atveseļošanās kļūst arvien pamanāmāka un samazinās norakstīto kredītu skaits,» norāda SEB vadītāja Annika Falkengrēna.

Viņa arī uzsvēra, ka šajā reģionā politiskie lēmumi, kas vērsti uz ekonomisko problēmu atrisināšanu, palīdzēja samazināt bankas slikto kredītu apjomu.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārdi

Populārākās ziņas

Nepalaid garām