Lauksaimniecība

Sējumu apdrošināšanai – papildus pusmiljons latu

Zanda Zablovska, 30.10.2012

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Līdz ar aktīvu lauksaimnieku interesi par sējumu apdrošināšanu, apdrošināšanas polišu atbalsta pasākumam piešķirs papildu pusmiljonu latu.

Ja valdība šodien atbalstīts grozījumus noteikumos par valsts atbalstu lauksaimniecībai un tā piešķiršanas kārtību, šogad paredzētā atbalsta apmērs apdrošināšanas polišu iegādes izdevumu segšanai pieaugs līdz 710,3 tūkstošiem latu. «Aktitivāte pasākumā ir daudz lielāka nekā plānots,» DB apliecina Lauku atbalsta dienesta (LAD) Zivsaimniecības un valsts atbalsta departamenta direktors Andris Grundulis.

Atbalsta apdrošināšanas polišu iegādes izdevumu segšanai mērķis ir veicināt lauksaimnieku iesaistīšanos lauksaimniecības nozaru riska mazināšanā, sedzot apdrošināšanas polises iegādes izdevumus par kultūraugu un produktīvo lauksaimniecības dzīvnieku apdrošināšanu. Zemkopības ministrijā (ZM) skaidro, ka grozījumi noteikumos ļaus izmaksāt atbalstu lauksaimniekiem, kas jau noslēguši apdrošināšanas līgumus, un noslēgt jaunus līgumus par ziemāju sējumu platību apdrošināšanu.

Saskaņā ar LAD datiem, līdz septembra beigām pasākumā zemniekiem izmaksāti 170 tūkstoši latu, tostarp visvairāk – 65,5 tūkst. Ls – izmaksāti Zemgales reģionālajā lauksaimniecības pārvaldē. Jānorāda, ka līdz šim atbalstam apdrošināšanas polišu iegādes izdevumu segšanai paredzēti 210,3 tūkst. Ls. ZM skaidro, ka piešķirtais finansējums pasākumā ir beidzies: «Tā kā apdrošināšanas polišu atbalsta pasākumā pretendenti iesniegumus Lauku atbalsta dienestā iesniedz visu gadu, šajā atbalsta pasākumā ir izveidojies finansējuma deficīts 200 tūkst. Ls apmērā, un tas katru mēnesi palielinās». Pieteikušies ir ļoti daudz lauksaimnieku, apliecina A. Grundulis.