Sēklas var pietrūkt, bažas par kvalitāti 

Šopavasar visvairāk varētu būt problēmas ar vasaras kviešu, sarkanā āboliņa, lupīnu lauku pupu un kartupeļu sēklām, piektdien raksta laikraksts Dienas Bizness.

Sandra Dieziņa, 23.2.2018

Foto: freeimages.com

Lauksaimnieki jau rezervē sēklu jaunajai sezonai un provizoriskās aplēses liecina, ka pagājušā gada slikto laikapstākļu dēļ nav izdevies sagatavot nepieciešamo sēklu, tāpēc tā būs jāimportē.

Objektīvi iemesli2018. gada pavasara sēklu tirgus veidojas sarežģītāk nekā iepriekšējos gadus, apstiprina Agroresursu un ekonomikas institūta Stendes pētniecības centra vadošā pētniece, Laukaugu selekcijas un ģenētikas nodaļas Stendes daļas vadītāja Sanita Zute.

Tam ir objektīvi iemesli - pērnā rudens lietavas, kas daļu sēklu lauku neļāva novākt vai ziemas periodā, gatavojot sēklu sertifikācijai, tiek konstatēts, ka sēklai ir sertificēšanai neatbilstoša kvalitāte – visbiežāk - pazemināta dīdzība. S. Zute norāda, ka šobrīd nav iespējams apkopot precīzu informāciju, cik daudz sēklu pavasarī vajadzēs un vai tā tiešām trūks, jo ne visos reģionos ražas novākšanas laikā bija vienlīdz sarežģīti apstākļi. Pozitīvs ir arī fakts, ka kopumā sertifikācijai 2017. gada pavasarī tika pieteiktas ievērojami lielākas sēklas lauku platības nekā divus līdz trīs gadus iepriekš, kas vieš cerību, ka kādās saimniecībās arī tiks sagatavots vairāk sēklas.

Visu rakstu Sēklas var pietrūkt, bažas par kvalitāti lasiet piektdienas, 23.februāra laikrakstā Dienas Bizness!