Sekojot idejai: Atsperas ar riska kapitālu

2018. gada 27. februāris plkst. 11:51
Autors: Anda Asere
Dalies ar šo rakstu

SIA Giraffe360 nepilna gada laikā ir spējusi iegūt klientus septiņās valstīs un strādā, lai ar nekustamā īpašuma dokumentēšanai paredzētām kamerām 2018. gadā aprīkotu teju tūkstoš sadarbības partnerus Eiropā

Kameras uzņēmums joprojām ražo Rīgā. «Mums ir pieci 3D printeri, visu kameru korpusus drukājam paši, arī elektroniku veidojam paši. Šobrīd tehniskajā un apkalpošanas komandā ir 18 cilvēki, visu pētniecības un attīstības procesu veicam pašu spēkiem,» saka Mikus Opelts, SIA Giraffe360 līdzīpašnieks. Kompānija strādā ar biznesa klientiem, kas lieto kompānijas risinājumu, lai pilnībā aizstātu līdzšinējo fotogrāfijas procesu ar Giraffe360 kameru, kas ir pietiekami gudra un ļauj veidot virtuālās tūres, parādīt nekustamā īpašuma plānojumu.

Pirms gada Giraffe360 piesaistīja pusmiljonu eiro no privāta Igaunijas riska kapitāla fonda. «Tas ir pirmais raunds, kas ļauj atsperties, augt. Jāpierāda rezultāti soli pa solim, mums nav iespējas neizpildīt savus apsolījumus. Tāda ir startup un riska kapitāla pasaule – ja mēs neizpildām solīto, tad sadegam, ja izpildām, tad tiekam pie nākamā investīciju raunda. Investori no mums sagaida globālu biznesu – lai esam pirmie pasaulē,» saka Mikus.

Kompānija ir sākusi strādāt pie nākamo investīciju piesaistes, kas paredzētas pārdošanas un apkalpošanas procesu attīstīšanai Eiropā un lai nostabilizētu savu pozīciju tirgū. Nākamais investīciju raunds varētu būt gaidāms šogad. Līdz šim piesaistītās investīcijas uzņēmums ieguldījis produkta tālākajai attīstīšanā. «Mums vajadzēja pabeigt produktu, lai tas būtu mērogojams. Mēs to izdarījām, esam paplašinājuši komandu, tagad mums ir vēl jaudīgāka izpētes un attīstības nodaļa. Lai būtu nozarē pirmie un strādātu Londonā un Ņujorkā, daudz darba jāiegulda tepat, Maskavas ielā,» viņš saka.

LASI ARĪ:

Mikus Opelts: unikāla tehnoloģija risina vienkāršu vajadzību

Kuriem Latvijas jaunuzņēmumiem ir lielākais potenciāls?

Latvijas startup dibinātājs: 500 tūkstoši eiro mums ir maza summa

Latvijas uzņēmums Giraffe360 piesaista investīcijas pusmiljona apmērā

Plašāklasiet rakstā Atsperas ar riska kapitālu otrdienas, 27. februāra, laikrakstā Dienas Bizness!

Dalies ar šo rakstu