Transports un loģistika

Senāts: Rēzeknes autoostas operators nav izvēlēts caurspīdīgi

, 14.11.2013

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Rēzeknes dome nav izvēlējusies uzņēmumu, kam uzticēt Rēzeknes autoostas operatora funkcijas, pietiekami caurspīdīgi, lēmis Senāts, liekot pirmās instances tiesai Rēzeknē pārskatīt savu līdzšinējo lēmumu un vēlreiz izskatīt a/s Rēzeknes autobusu parks iesniegto prasību.

A/s Rēzeknes autobusu parks un citus vietējos reģionālos un starppilsētu pasažieru pārvadātājus uztrauc Rēzeknes domes vēlme uzticēt autoostas operatora funkcijas ar nekustamo īpašumu attīstītāja SIA Marno J saistītam uzņēmumam SIA Rēzeknes autoostai.

A/s Rēzeknes autobusu parks ir satraucies, ka tas varētu veicināt reģionālo vietējo un starppilsētu pasažieru pārvadājumu novadā apdraudējumu vai autobusu biļešu cenas palielināšanos nākotnē.

Saskaņā ar likumdošanu autoostas operatoram ir tiesības brīvi noteikt pakalpojuma tarifu, iekļaujot jau tajā ar autoostu uzturēšanu saistītās izmaksas.

Tas nozīmē, ka pēc operatora licences izsniegšanas SIA Rēzeknes autoosta Rēzeknes domei un valstij nebūs instrumentu, kā ierobežot autoostas operatora pakalpojumu cenrādi, teikts a/s Rēzeknes autobusu parks paziņojumā, kurā ir uzsvērts, ka līdz šī gada vidum pilsētas autoostas pakalpojumu izmaksas bija mazākas nekā vidējās Latvijā.

Līdz šim Rēzeknes dome devusi savu saskaņojumu, ka atsevišķi autobusu pasažieru pārvadājumi reisi virzienā uz Daugavpili un uz Rīgu, Grebņevu un Kārsavu tiek organizēti no Rēzeknes dzelzceļa stacijas «Rēzekne II» vai arī no citām pilsētas pieturām.

Pasažieru pārvadātāji norāda, ka viņi neredz iemeslus, kāpēc Rēzeknes dome vilcinās atļaut uzsākt reisus arī citos virzienos no citām pieturām. Jau šobrīd Rēzeknes dzelzceļa stacijā darbojas arī autobusu biļešu tirdzniecības kase, kas nodrošina biļešu pārdošanu un atgriešanu, tāpat tur ir mūsdienīga infrastruktūra un uzgaidāmā telpa, kas atvērta visu diennakti.

Komentāri

Pievienot komentāru