Sēnītes piedāvājumu atvēršanu atliek piekto reizi

2010. gada 26. janvāris plkst. 14:05

Pretendentu finanšu piedāvājumu atvēršana konkursā par Rīga – Sēnīte ātrgaitas ceļa posma projekta īstenošanu atlikta līdz 30. septembrim, informē Satiksmes ministrija. Šī ir jau piektā reize, kad tiek atlikta piedāvājumu atvēršana.

Sākotnēji bija paredzēts finanšu piedāvājumus atvērt 2008. gada beigās, bet uzvarētāju noteikt - 2009. gada pirmajā pusē.

Izmaiņas iesniegumu pieņemšanas datumā (iepriekš plānots šā gada 25. janvārī) tika veiktas pēc potenciālo pretendentu un finansētāju lūguma, lai šajos sarežģītajos ekonomikas apstākļos nodrošinātu pietiekami daudz laika visu nepieciešamo procedūru veikšanai un kvalitatīvu piedāvājumu sagatavošanai, atbilstoši pieņemtajai praksei šāda veida iepirkumos.

Līdz 2010. gada aprīlim SM Iepirkuma komisija veiks iepirkuma dokumentu saskaņošanu ar potenciālajiem investoriem, kas nodrošinās pretendentiem pietiekami ilgu laiku piedāvājumu sagatavošanai un iesniegšanai noteiktajā termiņā.

Piedāvājumu izvērtēšana, iepirkuma rezultātu paziņošana un līguma parakstīšana iecerēta nākamā gada pirmajā pusē.

Rīga – Sēnīte projektu plānots īstenot pēc PPP principa, kurā investors sākumā iegulda savu naudu, bet valsts nākamos 20 gadus veic pieejamības maksājumus gan atmaksājot ieguldīto naudu, gan maksājot par ceļa uzturēšanu 20 gadu garumā. Konkursam pirmajā kārtā bija pieteikušās piecas apvienības, taču uz nākamo kārtu aicināti četri pretendenti.