Septembrī Rīgas satiksmes transportā noķerti gandrīz seši tūkstoši «zaķu»

2013. gada 10. oktobris plkst. 14:38
Autors: Gunta Kursiša
Dalies ar šo rakstu

Rīgas satiksmes sabiedriskajā transportā septembrī bez biļetes braucis 5941 pasažieris, kas ir par 796 «zaķiem» mazāk nekā augustā, konstatējis uzņēmums.

Tomēr septembrī veikts arī mazāk pārbaužu sabiedriskajā transportā nekā augustā -  augustā tika veikti vairāk nekā 22 tūkst. pārbaužu, kas ir par 431 pārbaudi vairāk nekā septembrī.

Līgumsoda kvītis septembrī ir izrakstītas 4524 bezbiļetniekiem, bet rēķini – 1417 bezbiļetniekiem.

Septembrī visvairāk pasažieru par braukšanu bez biļetes sodīti 6. tramvaja maršrutā - 605 pasažieri, savukārt neviens nav sodīts 34. autobusa maršrutā. No visiem transporta veidiem visvairāk «zaķu» konstatēts Rīgas satiksmes trolejbusos (2294 bezbiļetnieki).

Tāpat septembrī ir saņemti pirmie tiesu spriedumi par līgumsodu piedziņu par braukšanu sabiedriskajā transportā bez biļetes. Šiem bezbiļetniekiem nāksies samaksāt Rīgas satiksmes piemērotos līgumsodus, kā arī valsts nodevu 50 Ls apmērā un ar lietas izskatīšanu saistītos izdevumus. Ja ar tiesas spriedumu piedzītā summa netiks apmaksāta labprātīgi, lietas tiks nodotas piedziņai zvērinātiem tiesu izpildītājiem, informē Rīgas satiksme.

Rīgas dome pieņēmusi lēmumu, ka no nākamā gada tiks diferencēta braukšanas maksa Rīgas satiksmes transporta līdzekļos rīdziniekiem un Rīgā nereģistrētajiem iedzīvotājiem. Proti, rīdziniekiem viens brauciens maksās 0,42 Ls jeb 0,60 eiro centus. Savukārt tiem, kas nebūs deklarējušies Rīgā, viens brauciens izmaksās – 0,84 Ls jeb 1,2 eiro.

Dalies ar šo rakstu