Sērijveida dzīvokļu cena «liesē»

2011. gada 06. septembris plkst. 11:55
Dalies ar šo rakstu

Vidējā sērijveida dzīvokļu cena šā gada augustā samazinājās par 0.7%. šobrīd tā ir noslīdējusi līdz 584 eiro/m², aprēķinājusi kompānija Arco Real Estate. Kopš 2011.gada sākuma vidējās sērijveida dzīvokļa cenas kopumā samazinājušās par 3,4%.

Pašlaik dzīvokļu cenas mikrorajonos ir 2010.gada aprīļa līmenī, bet kopš zemākā punkta 2009.gada septembrī tās ir palielinājušās par 19,9%.

Kompānija atgādina, ka kopš 2011.gada sākuma sērijveida dzīvokļu cenas ik mēnesi nedaudz samazinās. Tomēr samazinājums mēnesī nepārsniedz 1%. Ņemot vērā ekonomikas atveseļošanos, iedzīvotāju interese par mājokļu kredītiem un to iegādi tomēr pieaug.

Pēc Arco Real Estate datiem, kopš gada sākuma lielākais vidējās viena kvadrātmetra cenas samazinājums bijis Imantā – 7,1%. Savukārt visniecīgākais cenu kritums novērots Teikā, kur cenas samazinājušās vien par 0,8%. Teikā pēdējos mēnešos vispār nav fiksētas cenu izmaiņas līdzīgi kā tas ir Rīgas centrālajā daļā. Pēc kompānijas speciālistu domām, tas norāda, ka cilvēki izvēlas kvalitatīvus dzīvokļus ar labu atrašanās vietu un novietojumu. Turklāt cenu lejupslīde pārsvarā novērojama dzīvokļiem t.s. lētākajās sērijās – lietuviešu un Hruščova laika mājās. Līdz ar to pieaug cenu atšķirības starp dzīvokļiem dažādās sērijās.

Kompānijas apskatītajos mikrorajonos augustā vidējā vienas istabas dzīvokļa cena bija 623 eiro/m², un tā, salīdzinot ar iepriekšējā mēneša vidējo cenu, samazinājusies par 0,2%; divu istabu sērijveida dzīvokļu vidējā cena ir 590 eiro/m², (-0,7%); trīs istabu dzīvokļa vidējā cena bija 564 eiro/m², (-0,5%).

Augustā ir nedaudz palielinājies dzīvokļu piedāvājums. Pavisam Rīgā dzīvokļu piedāvājumu skaits augustā pieaudzis par 1,1 %, bet lielākajos mikrorajonos par 1%. Arī Rīgas centrālajā daļā piedāvājumu skaits augustā ir pieaudzis – par 3,9%. Apkopojot piedāvājumu skaitu, redzams, ka visvairāk dzīvokļu tiek piedāvāts Purvciemā, Pļavniekos, Imantā un Ķengaragā. Mazākais piedāvājumu skaits bija Bolderājā un Zolitūdē.

Rīgas mikrorajonos populārākie dzīvokļi ir bijuši vienas un divu istabu dzīvokļi, bet mazākā interese – par četru istabu dzīvokļiem.
 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām