Sērijveida dzīvokļu segmentā nav pamanītas tirgus atveseļošanās pazīmes

2011. gada 07. novembris plkst. 10:39
Dalies ar šo rakstu

2011.gada oktobrī sērijveida dzīvokļu tirgū Rīgas mikrorajonos notikušas minimālas izmaiņas – vidējā cena noslīdējusi par 0,2%, līdz 583 eiro/m2. Kopš 2011.gada sākuma vidējā cena ir samazinājusies par 4,3%, rēķina Arco Real Estate.

Vispārējā aktivitāte nekustamā īpašuma tirgū bijusi bez būtiskiem lēcieniem vai kritumiem. Kopumā cenas stagnē, bet atsevišķos mikrorajonos cenu samazinājums pārsniedzis 7%, kas ir uzskatāms par vērā ņemamu cenu kritumu. Tādējādi tirgus atveseļošanās vai izaugsmes pazīmes vismaz sērijveida dzīvokļu tirgū šogad nav novērojamas, secina kompānija.

Kopējais dzīvokļu piedāvājumu skaits nedaudz samazinājies. Lielākajos mikrorajonos tas ir samazinājies par 2,9%, bet Rīgas centrālajā daļā piedāvājumu skaits pieaudzis par 7,6%.

Dzīvokļu segmentā cenas nedaudz samazinās, atbilstoši arī samazinās piedāvājums, jo īpašniekiem šobrīd nav lielas intereses piedāvāt dzīvokļus tirgū pie pašreizējām tirgus cenām. Sērijveida dzīvokļu tirgus ir pievilcīgāks pircējiem, komentē Māris Laukalējs, Arco Real Estate valdes loceklis, vērtēšanas nodaļas vadītājs.

Savukārt Rīgas centra dzīvokļu segmentā pēdējos ceturkšņus novērojams cenu pieaugums, līdz ar to ir pretēja tendence – piedāvājumu skaits pieaug, un pašreizējās tirgus cenas ir pievilcīgākas nekustamā īpašuma pārdevējiem.

Turpmākos mēnešos centra dzīvokļu un daļā jauno projektu dzīvokļu segmentā cenu un piedāvājuma pieauguma tendence turpināsies, jo dzīvokļu piedāvājuma skaits – jo īpaši jauno projektu sadaļā – samazinās un šajā segmentā novērota lielākā interese par īpašuma iegādi, prognozē M. Laukalējs.
 

Dalies ar šo rakstu