Sērijveida dzīvokļu tirgus mazaktīvs, Rīgas centrā – spraigāks

2011. gada 06. oktobris plkst. 14:59
Dalies ar šo rakstu

Rīgas tipveida dzīvokļu segmentā pircēju aktivitāte nav augsta, tādēļ dzīvokļu kvadrātmetra vidējā cena septembrī saglabājās nemainīga trešo mēnesi pēc kārtas un bija 576 eiro. Galvaspilsētas tipveida dzīvokļu vidējā cena kopš šā gada janvāra ir samazinājusies par 1%, ziņo Latio.

Arī ārvalstnieku aktivitāte rudens pusē ir nedaudz samazinājusies, tomēr kopumā tā ir samērā augsta un lielāko pieprasījumu Rīgas centra dzīvokļu segmentā septembrī nodrošināja tieši šie pircēji. Viņi interesējas par dzīvokļiem renovētās ēkās un jaunajos projektos Vecrīgā, kā arī Rīgas klusajā un tuvajā centrā. Pēc Latio sniegtajiem datiem, tuvajā centrā vidējā stāvoklī esošu dzīvokļu cenas septembrī bija 900–1200 eiro/m2, bet remontētu – 1200–1500 eiro/m2, savukārt klusajā centrā vidējā stāvoklī esošu dzīvokļu cenas attiecīgi bija 1200–1400 eiro/m2, bet remontētu – 1600–1800 eiro/m2. Ļoti labu dzīvokļu renovētās mājās cenas centrā ir sākot no 2000 eiro/m2, bet atsevišķās mājās var sasniegt un pārsniegt 5000 eiro/m2.

«Tie ārvalstu pircēji, kas īpašuma iegādi saista ar termiņuzturēšanās atļaujas saņemšanu, galvenokārt vēlas iegādāties mājokli, kura cena ir 150 – 200 tūkst. eiro robežās. Rīgas centrā šos pircējus interesē kvalitatīvi remontēti dzīvokļi labās ēkās ar liftu, sakārtotām koplietošanas telpām, automašīnas novietošanas iespējām. Tomēr piedāvājums, kas atbilst ārvalstu pircēju kvalitātes un arī cenas prasībām, ir diezgan ierobežots. Daļa no piedāvātajiem minētās cenu kategorijas dzīvokļiem atrodas nerenovētās, nesakoptās ēkās, arī pagalma mājās. Tāpat nereti īpašuma piedāvājuma cena ir neatbilstoši augsta,» raksturo Latio Dzīvokļu un savrupmāju tirdzniecības nodaļas vadītāja Vija Gailīte.

Dzīvokļu īres tirgū pieprasīti ir kvalitatīvi, labiekārtoti, mēbelēti vienas, divu un trīs istabu dzīvokļi platībā līdz 80 m2, kuru īres maksa būtu līdz 380–600 eiro mēnesī bez komunālajiem maksājumiem. Šādu īres dzīvokļu piedāvājums Rīgas centrā nav pietiekams, lielai daļai piedāvājumā esošo īpašumu ir kāds būtisks trūkums, piemēram, nav veikts kvalitatīvs remonts, nav automašīnas novietošanas iespēju, tiek prasīta neatbilstoši augsta īres maksa. Dzīvokļi Rīgas centrā, kas tiek atbrīvoti un atbilst īrnieku prasībām, tiek izīrēti īsā laikā, norāda Latio.
 

Dalies ar šo rakstu