Severstaļlat ražo kā pirms krīzes

2012. gada 05. marts plkst. 7:45
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Pērn a/s Severstaļlat palielinājis ražošanas apjomus par 13% un sasniedzis rekordu, kas ir divas reizes augstāks nekā 2007. gadā. «Pērn cauruļu ražošanas apjomi pieaugši par 18%, speciāli piegrieztu metāla lokšņu ražošana - par 30%, jo sekmīgi startējām vairākos tirgos, kā arī piedāvājām produkciju ar augstāku pievienoto vērtību,» stāsta metāla tirdzniecības un metālapstrādes a/s Severstaļlat valdes priekšsēdētājs Andrejs Aleksejevs. Viņš atzīst, ka ražošanas apjomu izdevies palielināt ne tikai Rīgā, bet arī meitaskompānijā Polijā. «No ražotnes Rīgā apkalpojam Skandināvijas, Vācijas, Nīderlandes un Baltijas valstu klientu pasūtījums, savukārt no Polijas - Centrāleiropas valstu klientus, kaut arī reizēm, kad konkrētā ražotne Polijā nevar palielināt savus apjomus, attiecīgie pasūtījumi tiek izpildīti Rīgā, un otrādi,» skaidro A. Aleksejevs. Viņš norāda, ka uzņēmums negatavojas apstāties pie sasniegtā.

Tiesa gan, uzņēmuma vadītājs bija ļoti izvairīgs par investīcijām Rīgas ražotnē. «Investējot ir precīzi jāzina, ko tas uzņēmumam dos - iespējas iegūt jaunus tirgus un pasūtītājus, paaugstinās darba ražīgumu vai samazinās ražošanas izmaksas, jājūt arī valsts vēlme, lai šeit ieguldītu ražošanā,» tā uz jautājumu par investīcijām atbild A. Aleksejevs. Viņš gan atgādina, ka 2009. gada nogalē, piemēram, cauruļu ražošanas līnija Rīgā vairāk atradās dīkstāvē, nekā strādāja, jo izdevīgāk bija ražot uzņēmuma Polijas meitaskompānijas rūpnīcā. Jāatgādina, ka Severstaļlat ar metālapstrādi sāka nodarboties 2003. gadā - līdz tam nodarbojās tikai ar metālu tirdzniecību.

Nedaudz citādāka situācija ir metāla tirdzniecībā. Proti, pērn Severstaļlat uzņēmumu grupa realizēja 300 tūkst. t metāla, kas ir tuvu agrāko gadu rekordskaitļiem. Vislielākais uzņēmuma piegāžu pieaugums tika atzīmēts Baltijas valstu un Somijas tirgos.

Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas bizness.

Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.

 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām