Severstaļlat turpina strauju ienākumu kāpumu

2011. gada 01. jūnijs plkst. 10:53
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Metāla tirdzniecības un metālapstrādes a/s Severstaļlat apgrozījums šā gada pirmajā ceturksnī sasniedzis 37 milj. Ls, kas ir par 53% vairāk nekā analogā laika periodā pērn.

Savukārt uzņēmuma tīrā peļņa sasniedza 1,5 milj. latu (pērn analogā laikā vēl bija 72 000 Ls lieli zaudējumi), bet EBITDA rentabilitāte divas reizes pārsniegusi plānoto rādītāju. «Neesam novirzījušies no uzņemtā kursa - palielināt paaugstinātas pievienotās vērtības produkcijas pārdošanas apjomus,» uzsver A. Aleksejevs.

Viņš norāda, ka  vēl 2008. gadā uzņemuma servisa centra devums neto apgrozījumā nepārsniedza 35%, kamēr šobrīd tie jau ir 70%, bet tuvākajā laikā tam būtu jāsaniedz 90%. «Latvijas tirgus šobrīd ir ļoti neliels – ap 9%. Vēl vairāk – realizācijas apjoms Baltijas valstīs kopumā šogad ir samazinājies par 5%, toties uz Somiju uz Zviedriju nosūtītās produkcijas apjoms ir palielinājies vairāk kā par 50%,» uzsver a/s Severstaļlat valdes priekšsēdētājs Andrejs Aleksejevs.

Uzņēmums turpina strādāt ar mērķi paaugstināt uzņēmuma rentabilitāti, tai skaitā, palielinot paaugstinātas pievienotās vērtības produkcijas pārdošanas apjomus. Pie šādas produkcijas pieskaitāmas metinātās plānsienu caurules, kuras tiek ražotas uzņēmuma rūpnīcās Latvijā un Polijā, kā arī plakanā produkcija, kas tiek apstrādāta servisa centrā Rīgā.

Atbilstoši 2011. gada pirmā ceturkšņa rezultātiem a/s Severstaļlat konsolidētais pārstrādes apjoms sasniedzis 42 tūkst. t un 1,5 reizes pārsniedz pagājušā gada janvārī – martā sasniegto pārstrādes apjomu.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds