Sieviešu iesaistei biznesā ir ekonomisks labums

2016. gada 27. oktobris plkst. 9:27
Autors: Anda Asere
Sadaļa: Karjera
Dalies ar šo rakstu

Sieviešu biznesā ir ievērojami mazāk nekā vīriešu, tāpēc iesaiste uzņēmējdarbībā ir līdzeklis sieviešu neatkarības veicināšanai, kopējās ekonomiskās situācijas uzlabošanai un dažādībai biznesā, ceturtdien raksta laikraksts Dienas Bizness.

Fonds First Round Capital pētījumā par startup veiksmes korelāciju ar to, cik sieviešu ir startup komandā, atklājis, ka jaunuzņēmumu ar vismaz vienu sievieti komandā vidējā vērtība ir par 63% augstāka.

Polijas startup uzņēmuma SiDLY e-komercijas vadītāja Kinga Marata (Kinga Marat) uzskata, ka jau skolās ir jārīko vēl vairāk konkursu, darbnīcu un projektu, lai parādītu, ka sieviešu karjeras ceļā ir daudzas iespējas, tostarp – startup un savas kompānijas dibināšana. «Vēl ir svarīgi fokusēties uz sievietēm, kam ir biznesa idejas, bet nav iespējas sākt tās īstenot, jo, piemēram, viņas ir gados vecākas un viņām ir bērni, ģimene. Tas ir svarīgi, jo sievietēm nav sliktākas biznesa idejas kā vīriešiem, bet viņām ir citas problēmas, kas prasa atšķirīgu palīdzību un atbalstu,» spriež K. Marata.

Igaunijas startup uzņēmuma Leansite līdzdibinātāja Annika Salaka (Annika Salak) uzskata, ka problēma sākas mājās: «Visi sagaida labu uzvedību no meitenēm un saka, ka viņām jābūt pieticīgām un labām mammām. Jā, tā ir, bet jāļauj viņam izzināt ko vairāk un mācīties arī par biznesu. Kad viņas pieaugs, viņām būs izvēle. Tas var skanēt klišejiski, bet viņām jāzina, ka var darīt lielas lietas. Lielākā daļa sieviešu ir gudras un labi izglītotas, bet kaut kas viņas attur no sava biznesa uzsākšanas. Patiesībā mums vajag vairāk sieviešu biznesā, lai likvidētu vīriešu dominanci. Sievietes ir labas vadītājas, un šī pozīcija ir vajadzīga katrā biznesā».

Visu rakstu Sieviešu iesaistei biznesā ir ekonomisks labums lasiet 27. oktobra laikrakstā Dienas Bizness.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām