Signet Bank: Mēs redzam skaidras iespējas audzēt savus biznesa apjomus 

2019. gada pirmajos sešos mēnešos Signet Bank turpināja īstenot savu ilgtermiņa stratēģiju nodrošinot pakalpojumus turīgām privātpersonām un viņiem piederošajiem uzņēmumiem, bankas pusgada pārskatā norāda tās valdes priekšsēdētājs Roberts Idelsons.

Žanete Hāka, 06.9.2019

Foto: LETA

Šobrīd Latvijas tirgus piedāvā teicamas iespējas biznesa apjoma palielināšanai, jo augošais vietējo uzņēmumu skaits meklē jaunas iespējas veidot ciešākās attiecības ar bankām un saņemt visaugstākās kvalitātes pakalpojumus. 2019. gada pirmajos sešos mēnešos 57% bankas klientu noguldījumus veidoja Latvijas un citu Eiropas Savienības dalībvalstu nodokļu rezidenti. Signet Bank plāno turpināt palielināt uzņēmējdarbības apjomus savos mērķa tirgos – Latvijā un citās Eiropas Savienības dalībvalstīs, galvenokārt pievēršot uzmanību vietējam tirgum, kas veido 43% no bankas kopējās noguldījumu bāzes.

2019. gada pirmajos sešos mēnešos banka ir veikusi kreditēšanas darījumus 45.2 miljonu eiro vērtībā, no kuriem aizdevumi vietējiem klientiem veidoja 20.4 miljonu eiro. Mums ir plašs interesantu potenciālu kreditēšanas projektu klāsts vietējā tirgū, kā rezultātā 2019. gada otrajā pusē banka plāno būtiski palielināt aizdevumu apjomus Latvijā, gan organizējot klubu darījumus, gan audzējot kreditēšanas portfeli bankas bilancē.

Koncernam 2019.gada 1.pusgads bija pozitīvs. Neto procentu ienākumi sasniedza 1,6 milj. eiro (+2% salīdzinājumā ar 2018. gada pirmajiem sešiem mēnešiem), neto komisijas naudas ienākumi bija 2 miljoni eiro (+28% salīdzinājumā ar 2018. gada pirmajiem sešiem mēnešiem), administratīvie izdevumi – 2,8 miljoni eiro (-6% salīdzinājumā ar 2018. gada pirmajiem sešiem mēnešiem) un tīrā peļņa – 0,2 miljoni eiro (+145% salīdzinājumā ar 2018. gada pirmajiem sešiem mēnešiem). Kopējais klientu līdzekļu apjoms pārvaldīšanā un administrēšanā (AUMA) palielinājās no 400 miljoniem eiro 2018. gada pirmā pusgada noslēgumā līdz 828 miljoniem eiro 2019. gada pirmā pusgada noslēgumā (+107% salīdzinājumā ar 2018. gada pirmajiem sešiem mēnešiem). Šādi rezultāti ir sasniegti, pateicoties procentu ienākumu no kreditēšanas apjomu pieaugumam, ieņēmumu pieaugumam no kapitāla pārvaldīšanas pakalpojumiem par 48%, kā arī no strukturēto finanšu pakalpojumiem par 19%, ko nodrošināja AUMA un bankas klubu darījumu apjoma pieaugums.

Raksts turpinās pēc reklāmas

Koncerns turpina uzturēt konservatīvu bilances struktūru – 2019. gada 1.pusgada beigās kapitāla pietiekamības rādītājs bija 28,9% (pret 31,1% 2018. gada beigās), kamēr likviditātes seguma rādītājs bija 436%. Tuvākajos mēnešos mēs plānojam palielināt kapitāla izmatošanu veicot jaunus vietējo uzņēmumu finansēšanas darījumus.

Koncerns turpina pievērst būtisku uzmanību NILLFTN prasību izpildei, pastāvīgi pilnveidojot iekšējās kontroles pasākumus, lai nodrošinātu atbilstību mainīgajiem regulējumiem un labākajai starptautiskajai praksei. Koncerns turpina ieguldīt līdzekļus IT un cilvēkresursos, lai tā riska pārvaldīšanas un kontroles sistēma būtu atbilstoša izvēlētajam biznesa modelim, norāda bankas vadība.

«Mēs redzam skaidras iespējas audzēt savus biznesa apjomus, turpinot sniegt private banking un investīciju bankas pakalpojumus. Pateicoties pieejai turīgo klientu piederošajiem līdzekļiem, mēs varam ne tikai finansēt projektus izmantojot bankas līdzekļus, bet arī organizēt apjomīgus finansēšanas darījumus kopīgi ar saviem klientiem gan kreditējot, gan izlaižot obligācijas,» norāda bankas valdes priekšsēdētājs Roberts Idelsons.

Tevi varētu interesēt

Noslēgusies pirmā Signet Bank organizētā obligāciju emisija – parakstīšanās uz Sun Finance...

Uzņēmējiem no augsta riska zonas, piemēram, no Krievijas un no Ukrainas piederošo...

Notikumi saistībā ar Swedbank parāda, ka naudas plūsma no NVS valstīm vēsturiski...

Šā gada pirmajā pusgadā Latvijas banku sektorā bija vērojamas būtiskas pārmaiņas, un, lai stiprinātu...

Latvijai jāmācās risināt savas finanšu sektora problēmas iekšēji, nevis jāmazgā netīrā veļa...

Nepalaid garām

Nākamajā gadā uzņēmējiem gaidāms ne viens vien izaicinājums, taču tajā pašā laikā...

Par čeku loterijas devumu ēnu ekonomikas apkarošanā un nodokļu ieņēmumu palielināšanā varēs...

Ekonomikas izaugsmes bremzēšanās ir vērojama, taču vismaz tuvāko gadu laikā tik dziļa...

Latvijas tehnoloģiju uzņēmumi saredz iespēju darbiniekiem strādāt attālināti, taču ļaut strādāt...

Novembra sākumā Rīgā, Ģertrūdes ielā atklāts salons BG Suits, kas piedāvā gan...

Norisinājusies ikgadējā Dienas Biznesa rīkotā TOP 500 apbalvošanas ceremonija, kurā tiek atvērts...

No šīs sadaļas

AS PrivatBank zaudējumi šā gada pirmajā pusgadā sasnieguši 706 tūkstošus eiro, liecina...

Lietuvā darbību sācis pirmais neatkarīgais bankomātu tīkls «Medus», otrdien paziņoja tā operators...

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa šodien aiz slēgtām durvīm izskatīja Finanšu un...

No šā gada 30.augusta AS «Baltic International Bank» valdes locekļa amatu pametīs...

Šonedēļ vēl viena Dānijas banka noteikusi negatīvu likmi savu turīgo klientu depozītiem....

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa 2.septembrī plkst.9.30 aiz slēgtām durvīm turpinās...

Swedbank padome izraudzījusies Jensu Henriksonu (Jens Henriksson) par Swedbank grupas prezidentu un...

Līdz šim brīdim valsts garantētajās atlīdzībās «PNB bankas» klientiem izmaksāti 94 miljoni...

Eiropas Centrālās bankas (ECB) un pirms nedēļas slēgtās «PNB bankas» viedoklis par...

«LPB Bank» (iepriekš «Latvijas pasta banka») šogad pirmajā pusgadā strādāja ar peļņu...