Silvanols plāno sākt darbu pie jaunu biotehnoloģisku produktu izstrādes

2011. gada 20. maijs plkst. 20:38
Autors: Sanita Igaune
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Pēc vairāk nekā trīs gadus ilga priekšizpētes procesa biotehnoloģisku izejvielu pētniecībā Latvijas zāļu ražotājs Silvanols plāno uzsākt jaunu, biotehnoloģisku produktu ražošanu. Uzņēmums plāno realizēt vairākas zinātniskas idejas, kuras paredz biotehnoloģiskā ceļā iegūtu augu pumpuru un dzinumu ekstraktu frakciju bioloģiskās aktivitāšu padziļinātu izpēti. Šo ekstraktu frakcijas nākotnē tiks pielietotas jaunu pretvēža, antiaterosklerotisku un neiroprotektīvo produktu izstrādē.

«Ideja pievērsties šādu pētījumu realizēšanai radusies pēc pastiprinātas uzņēmuma ārzemju sadarbības partneru intereses par Silvanols biotehnoloģiskajām izstrādēm,» DB skaidro Silvanols Mārketinga un sabiedrisko attiecību vadītāja Regīna Ikala.

Lai realizētu šo projektu, uzņēmums izteicis vēlmi sadarboties ar uzņēmumiem, kas jau darbojas jaunizveidotajā Vides, Bioenerģētikas un biotehnoloģijas kompetences centrā, kā arī nākotnē pašiem piedalīties kompetences centra realizētajos projektos. Sadarbībā ar Latvijas zinātniekiem, uzņēmums paredz arī modernas GMP standartiem atbilstošas biotehnoloģiskās ražotnes izveidi, atzīmē R. Ikala.

Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām