Simtgades loterija ir veiksmīgākā Latvijas Loto vēsturē

2018. gada 10. janvāris plkst. 8:17
Dalies ar šo rakstu

«Ar rezultātiem esam ļoti apmierināti. Varētu teikt, ka šī ir veiksmīgākā momentloterija Latvijas Loto vēsturē – pirmo miljonu biļešu mēs pārdevām septiņos mēnešos, šobrīd pārdošanā ir jau otrais miljons un tūlīt beigsim darbu arī pie trešā,» par Simtgades loteriju intervijā DB stāsta VAS Latvijas Loto valdes priekšsēdētāja Maija Kubli.

Fragments no intervijas

Kā radās ideja par Simtgades loterijas nepieciešamību?
Izstrādājot simtgades svinību plānu, Finanšu ministrija deva Latvijas Loto uzdevumu radīt īpaši simtgadei veltītu loteriju. Biļetes rotā latviešu mākslinieku darbi, bet iegūtie līdzekļi nodrošinās stipendiju programmu Latvijas vidējo mācību iestāžu izcilāko absolventu atbalstam. Paredzams, ka Latvijas Loto programmas finansēšanai valsts budžetā novirzīs vairāk nekā 400 tūkstošus eiro, tas nozīmē, ka ikviens cilvēks, kurš iegādājas loterijas biļeti, veido ne tikai balvu fondu, bet arī atbalsta mūsu jauniešus. Katra Latvijas skola šai stipendijai izvirzīs savu talantīgāko skolēnu, kas šo stipendiju arī saņems. Tā būs vienreizēja stipendija 500 eiro apmērā, ko absolvents varēs izmantot pēc saviem ieskatiem. Jāuzsver, ka projekta laikā tiks atbalstīti jaunieši katrā Latvijas vidējās izglītības iestādē. Šobrīd Izglītības ministrija ir aprēķinājusi, ka Latvijā šādas iestādes ir vairāk nekā 200. Finanšu ministrijas izmaksāto stipendiju izcilnieki saņems nākamā mācību gada nogalē.

Cik izmaksāja loterijas izstrāde?

Par loterijas pašizmaksu parasti uzskatām tos līdzekļus, kas tiek samaksāti ražotājam. Mūsu gadījumā pirmās sērijas biļetes tika ražotas Anglijā, bet otrā sērija – Kanādā. Drošu, visām Eiropas un Latvijas izložu uzraugošo institūciju normām atbilstošu, biļešu ražošana ir salīdzinoši dārga, bet tajā pašā laikā no loterijas apgrozījuma tas veido vien aptuveni 2%.

Pērnā gada nogalē plašas diskusijas raisījās saistībā ar jauno nodokļu reformu. Kā vērtējat Iedzīvotāju ienākuma nodokļa piemērošanu laimestiem?

Jāsaka, ka šīs izmaiņas vairāk skars Latvijas Loto klientus. Šobrīd kopumā šo reformu ir ļoti grūti izvērtēt, tāpēc nevaram teikt, ka esam par to priecīgi. Protams, šie Saeimas pieņemtie grozījumi Par iedzīvotāju ienākuma nodokli, kas paredz piemērot diferencētas nodokļu likmes laimestiem virs 3000 eiro, dos papildus naudu budžetā un labumu daudzām sociālajām sfērām, tajā pašā laikā ceram, ka vislielākie ieguvēji šo reformu rezultātā nebūs nelegālie operatori, kuru Latvijā diemžēl ir daudz.

Visu rakstu Atbalsta Latvijas izcilniekus lasiet trešdienas, 10.janvāra laikrakstā Dienas Bizness.

Dalies ar šo rakstu