Šīns: īres maksas pieaugs

2011. gada 06. oktobris plkst. 9:05
Autors: BNS
Dalies ar šo rakstu

Īres tirgus ieņem aizvien nozīmīgāku lomu kopējā nekustamo īpašumu tirgū, norāda nekustamo īpašumu kompānijas Latio direktors Edgars Šīns.

«Ņemot vērā, ka kreditēties pašlaik jau ir sarežģītāk, aizvien vairāk cilvēku meklē iespējas tikt pie dzīvokļa īres tirgū,» viņš teica.

Vienlaikus Šīns atzina, ka Latvijas iedzīvotāju psiholoģiskā attieksme pret īri nav mainījusies un viņi joprojām vēlas mājokli savā īpašumā. «Joprojām īrnieku vidū ir izplatītas bažas par to, kā uzvedīsies mājokļa īpašnieks un cik noturīgs ir viņa slēgtais īres līgums. Kādam laikam ir jāpaiet, lai cilvēki pierastu pie īres nosacījumiem. Piemēram, citviet pasaulē piesātinātos nekustamā īpašuma tirgos nav lielas starpības, vai īpašums tiek pirkts vai īrēts, jo finansiālie nosacījumi ir līdzīgi,» paskaidroja Latio vadītājs.

Viņš arī piebilda, ka pašlaik Latvijas tirgū ir parādījušies projekti, kas speciāli veidoti izīrēšanai, nevis pārdošanai. Tomēr šādu projektu nebūt nav daudz. Arī cilvēki psiholoģiski kļūst aizvien gatavāki pieņemt domu, ka viņi dzīvo īrētā, nevis pirktā mājoklī, minēja Šīns.

Runājot par dzīvokļu īres maksām, Šīns norādīja, ka pārskatāmā nākotnē tās nedaudz pieaugs, jo hipotekārie kredīti vēl aizvien būs grūti pieejami, protams, ar izņēmumu, ja pircējs nevēlēsies iegādāties bankai piederošo nekustamo īpašumu. «Šādos apstākļos pieprasījums pēc mājokļu īres allaž būs jūtams. Ņemot vērā, ka Rīgas centra dzīvokļu segmentā mājokļu piedāvājums ir ierobežots un tā pieauguma iespējas arī nav lielas, cenas noteikti palielināsies,» pastāstīja Šīns.

Latio dibināts 1991.gadā, un tā pamatkapitāls ir 489,6 tūkstoši latu. Latio vienīgais īpašnieks ir Šīns.

Dalies ar šo rakstu