Šīns: nekustamo īpašumu tirgu Latvijā veido ārvalstu investori

2011. gada 07. oktobris plkst. 9:13
Dalies ar šo rakstu

«Regulāri dzirdam, ka šis jautājums Saeimā tiek debatēts. Šķiet, deputātiem trūkst informācijas par iespaidu, kādu šī konkrētā likuma norma ir atstājusi uz nekustamā īpašuma tirgu un tausaimniecību kopumā,» atbildot uz laikraksta Diena jautājumu, kā vērtē priekšlikumus atteikties no uzturēšanās atļauju piešķiršanas ārvalstniekiem, kuri veikuši ievērojamas investīcijas nekustamajos īpašumos Latvijā, sacījis nekustamo īpašumu kompānijas Latio direktors Edgars Šīns.

«Pēc mūsu aplēsēm, šī likuma norma ir devusi summāro pienesumu Latvijas tautsaimniecībā, kas mērāms simtos miljonu, varbūt pat miljardos latu,» teicis Latio direktors.

«Latvijas Republikas kopproduktā viena ceturtā daļa ir operācijas ar nekustamo īpašumu. Nekustamā īpašuma tirgus apjoma ietekme uz mūsu kopproduktu ir milzīga,» uzskata Šīns.

«Deputātiem ļoti uzmanīgi vajadzētu izturēties pret likuma normām, kas šo nekustamā īpašuma tirgu balsta. Ja viss būs labi, atsevišķos segmentos nekustamā īpašuma cenas varētu sasniegt 2007./2008. gada cenas divu gadu laikā. Tas daudziem desmitiem tūkstošu ģimeņu, kas pašlaik nevar apkalpot savus kredītus, ļautu iztaisnot muguru,» viņš skaidrojis.

«Cilvēkiem ir svarīgi, ka viņi savu īpašumu var pārdot, nevis viņiem to atņem. Diemžēl, cīnoties ar Šlesera ēnu, deputāti cīnās arī ar šiem cilvēkiem, nemaz nerunājot par to, ka šauj tautsaimniecībai kājās. Tas darījumu apjoms, ko var atļauties Latvijas iedzīvotāji, ir ļoti neliels - tā ir trešā vai ceturtā daļa no tā, ko redzējām 2006./2007. gadā.

Nekustamo īpašumu tirgu kā tādu Latvijā pārsvarā veido ārvalstu investori par saviem līdzekļiem,» savos secinājumos dalījies Šīns.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām