Skanstes tramvajam laika paliek arvien mazāk 

Lai īstenotu 97,4 milj. eiro vērto Skanstes tramvaja līnijas projektu, Rīgai ir maz laika, bet daudz neatbildētu jautājumu, trešdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Lāsma Vaivare, 12.10.2016

Foto: Vitālijs Stīpnieks, Dienas Bizness

Skanstes tramvaja līnijas izbūvi paredzēts sākt 2018. gadā. Uzsākot būvniecības darbus plānotajā termiņā, projektu plānots pabeigt 2022. gadā. Vai tas būs iespējams, jautājums ir diskutabls, jo joprojām ir ne vien karstas diskusijas par to, vai jaunā līnija ies pāri Lielajiem kapiem, postot tos, bet arī paša projekta virzība ir ļoti lēna. «Projekts vēl nav pat pasūtīts,» runājot par tehniskā projekta izstrādi un to, ko tas paredz, vairākkārt uzsver Rīgas mērs Nils Ušakovs. Arī konkurss par aizdevuma piešķiršanu investīciju projektu finansēšanai SIA Rīgas satiksme vēl nav noslēdzies, liecina informācija Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) vietnē.

Kopējās provizoriskās izmaksas tramvaja infrastruktūras izveidei uz Skanstes ielu un 12 jaunu tramvaju iegādei ir 97,4 milj. eiro lielas, no tām Kohēzijas fonda finansējums ir 70 milj. eiro, bet Rīgas satiksmei jānodrošina līdzfinansējums 27,4 milj. eiro apmērā.

Visu rakstu Skanstes tramvajam laika paliek arvien mazāk lasiet 12. oktobra laikrakstā Dienas Bizness.