Skultes ostai šogad svarīgs projekts būs ostas velkoņa iegāde

2011. gada 12. februāris plkst. 22:18
Autors: NOZARE.LV
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Skultes ostai šogad svarīgs projekts būs ostas velkoņa iegāde, jo pašreizējais velkonis, palielinoties ostā ienākošo kuģu izmēram un svaram, nav pietiekami jaudīgs, sacīja ostas pārvaldnieks Igors Akulovs.

Velkonis esot jāiegādājas, lai osta ziemā spētu bez kavējumiem nodrošināt kuģu kustību, kas ir svarīgi kravu nosūtītājiem.

«Šis jautājums ir svarīgs un sāpīgs visām mazajām ostām, kas kaut ko dara, arī Salacgrīvai un Mērsragam,» sacīja Akulovs.

Rīgas ostas velkonis Varma, kas darbojas Rīgas jūras līcī, nespējot nodrošināt vēl kādu ostu atsevišķi, jo bieži netiekot galā jau ar primārajiem uzdevumiem.

Velkoņa izmaksas esot 1,5 miljoni eiro (1,05 miljoni latu). Jautājums gan esot, vai tas būs jauns velkonis, vai arī «tiks piemeklēts kaut kas lietots un par pieņemamākām summām, jo viss būs atkarīgs no tā, kas būs pieejams tirgū», uzsver ostas pārvaldnieks.

Kopumā, sākot no 1997.gada, Skultes ostas pārvaldes realizēto ostas infrastruktūras rekonstrukcijas projektu izmaksas pārsniedz 11 miljonus latu.

Papildus ir privātuzņēmēju realizētie projekti, kuru kopējā vērtība pārsniedz piecus miljonus latu.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārdi

Populārākās ziņas

Nepalaid garām