Slavenais režisors Mihalkovs pievēršas vīna ražošanai 

Pazīstamais aktieris un režisors Ņikita Mihalkovs ar partneri Konstantīnu Tuvikinu pievērsušies vīna darīšanai.

Sandra Dieziņa, 14.3.2013

Foto: SXC

Pēc režisora teiktā, vīna dārzs 100 ha platībā atrodas Toskānā, vēsta lenta.ru. Pirmās režisora saimniecībā saražotās 16 tūkstoš pudeles Cabernet Sauvignon sarkanvīna jau ir atmuitotas un atrodas Krievijā. Vīna nosaukums ir 12 – tas nosaukts par godu vienai no Mihalkova filmām. Pats režisors atzinies, ka viņam patīk, kā 12 skan itāļu valodā – «dodiči».

Sagaidāms, ka nākotnē Mihalkova saimniecībā saražotā vīna apjoms sasniegs 250 tūkstoš pudeļu gadā. Režisors atzinis, ka plānots ražot arī baltvīnu, bet kāds tas būs, pagaidām tiek diskutēts. Viņš arī teica, ka šobrīd notiek sarunās ar divām lielām kompānijām par vīna piegādi Krievijas tirgum, neprecizējot to nosaukumus.

Par sava produkta reklāmu režisors pagaidām nedomā, jo «vīna darīšana – tā ir ļoti interesanta un pateicīga nodarbe, vesela kultūra». Tajā pašā laikā viņš jau piedāvājis vīnu nodegustēt Krievijas prezidentam.

Mihalkovam jau pieder bizness, kas nav saistīts ar kino. Pērn aprīlī kļuva zināms, ka viņš kļuvis par Čeļabinskas briljantu ražotnes, kas pazīstama ar preču zīmi Ural Diamond, akcionāru. Režisoram pieder arī 60 % Ņikitas Mihalkova studijas akciju un 7,5 % Bradbury Lab vērtspapīru.