Šlesera, Šķēles un Lemberga kratīšanu iespējamais iemesls – ierakstīta oligarhu saruna

2011. gada 25. maijs plkst. 19:17
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Pamats trešdienas apjomīgajām kratīšanām ar Aivaru Lembergu, Andri Šķēli un Aināru Šleseru saistītajos objektos, iespējams, ir pēdējā mēneša laikā slepeni ierakstīta trīs oligarhu vaļsirdīga saruna.

To portālam pietiek.com apliecinājuši vairāki savstarpēji nesaistīti, toties ar tiesībsargāšanas iestādēm saistīti avoti.

Kā apliecinājuši šie avoti, visu trīs oligarhu saruna slepeni ierakstīta vietā, par kuras drošumu viņi bijuši pārliecināti. Ierakstīta klātienes saruna un nevis tefonsarunas, par kuru nedrošumu pēdējos gados Šķēle un Šlesers jau ir pārliecinājušies paši uz savas ādas.

Kā iespējamo sarunas vietu avoti minot viesnīcu Rīdzene – to pašu, par kuru Šlesers 5. maijā paziņoja, ka tās VIP numuros, kā arī konferenču zālēs specdienesti vairāku gadu garumā esot veikuši sarunu noklausīšanos.

Šlesers paziņoja gan to, ka esot gaidāms milzīgs skandāls, gan to, ka «vairāku Latvijas valsts amatpersonu atrašanās amatā ir vairāk nekā apdraudēta». Taču nekādas detaļas politiķis neminēja, bet Ģenerālprokuratūra paziņoja, ka nekādu iesniegumu no Šlesera tā arī neesot saņēmusi. Savukārt pats Šlesers pēc pirmā paziņojuma apklusa un par šo tēmu vairs nevēlējās izteikties.

Portāls norāda, ka šī versija, ko tiesībsargāšanas iestādes oficiāli ne apstiprina, ne noliedz, varētu pamatot neredzēto mērogu, kādā trešdien notika kratīšanas ar trim oligarhiem saistītajos objektos un uzņēmumos: kā informē Rīgas Centra rajona tiesa, kopumā pieprasītas un arī izsniegtas kratīšanas atļaujas 40 objektiem. Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs ir pieprasījis Saeimai atļauju veikt kratīšanu arī Šlesera dzīvesvietā.

Dalies ar šo rakstu