Šlesers aizstāv Bemhenu; par Rīgas satiksmi atbildot Ušakovs

Autors: Agnese Margēviča
2010. gada 30. aprīlis plkst. 9:35

«Rīgas satiksmes vadības nomaiņa ir viens no variantiem, kas šobrīd ir dienaskārtībā,» intervijā laikrakstam Telegraf atzīst Rīgas vicemērs Ainārs Šlesers (LPP/LC). To viņš atzīst negribīgi, tikai pēc tam, kad piekto reizi atkārtots jautājums par pašvaldības uzņēmuma Rīgas satiksme (RS) vadītāja Leona Bemhena atbildību par nesen notikušo negadījumu, kad, avarējot dzēruša šofera vadītam 23. maršruta autobusam, bojā gāja divas jaunietes.

A. Šlesers laikrakstam norāda, ka atbildība par pašvaldības uzņēmumiem sadalīta starp viņu un Rīgas mēru Nilu Ušakovu (SC). Atbildība par RS gulstoties uz N. Ušakova pleciem.

«Viena lieta ir morālā atbildība. To no RS vadības neviens nenoņems. Juridiskā atbildība? Diez vai te var pateikt, ka vainīgs personiski Bemhens. Jā, viņi pieļāva tādu situāciju un par to atbildēs, bet es neesmu Bemhena kunga priekšnieks. Par Rīgas satiksmi atbild Nils Ušakovs, domāju, ka viņš tiks skaidrībā,» Telegraf saka A. Šlesers.

«Kā politiķis varu teikt, ka situācija ir ļoti nepatīkama. Tas, ka gāja bojā nevainīgi cilvēki un tika pieļauts, ka šoferis pasažierus vadā būdams reibumā, ir nepieņemami. Tas šokē. Tomēr jāatceras, ka organizācijā, kurā strādā tūkstošiem cilvēku, pat pie pašas stingrākās kontroles nevar izslēgt cilvēcisko faktoru,» skaidro A. Šlesers un sola nopietnu izmeklēšanu.

«Kompānijas vadībai ir jāatbild par to, kas notika. Bet vēl turpinās izmeklēšana. Man ir bijušas situācijas, kad esmu kaut ko komentējis pirms izmeklēšanas rezultātu saņemšanas un tas ir ticis uztverts kā spiediens. Es pagaidīšu. Tomēr kompānijas vadība atbild simtprocentīgi. Jautājums tikai, vai viņus jāatlaiž – tas noskaidrosies tuvākajā laikā,» saka A. Šlesers. Viņš piebilst, ka neviens sods, ko varētu piemērot RS vadībai «neatdos dzīvību bojā gājušajiem cilvēkiem».