Šlesers: ja atrodam naftu, tad varam atteikties no uzturēšanās atļauju izsniegšanas

2011. gada 21. janvāris plkst. 14:16
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

«Ja mēs varam tuvākajā laikā Baltijas jūrā atrast naftu, tad esmu gatavs teikt, lai atceļ termiņuzturēšanās atļauju izsniegšanu ārzemniekiem. Pagaidām uzskatu, ka labāk pacīnīties par šīm investīcijām,» Latvijas Radio 1 raidījumā Krustpunktā norādīja deputāts Ainārs Šlesers (LPP/LC).

Viņš skaidroja, ka Latvija patlaban ir nekonkurētspējīga, jo citur uzturēšanās atļaujas var saņemt maksājot lētāk, savukārt lielākajai daļai cilvēku, kas plāno iegādāsies īpašumus Latvijā, nedomā šeit patstāvīgi dzīvot.

«Mēs patlaban runājam nevis par to kā penīt, bet kā atteikties no naudas. Tādā gadījumā alternatīva ir izstāšanās no ES,» atzīmē A.Šlesers. Viņš arī piebilst, ka patlaban ir svarīgi atrast veidu, kā atrāk atdot valsts parādu starptautiskajiem aizdevējiem un sākt pelnīt. Latvija esot jāpadara draudzīgu investoriem, tāpēc svarīgi veidot draudzīgas attiecības ar kaimiņiem, tostarp arī Krieviju.

Savukārt Raivis Dzintars norāda, ka vajadzētu izvērtēt vai zaudējumi nebūs ielāki kā ieguvumi, jo patlaban Latvijā imigrantu skaits jau sasniedzis ap 50%. Viņš arī uzsvēra, ka nepiedāvā izstāties no ES, bet īpašumus tomēr vajadzētu saglabāt savu pilsoņu rokās, nevis izpārdot krieviski runājošiem ārzemniekiem.
 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām