Šlesers: Latvija ir tranzīta lielvalsts

2007. gada 15. jūnijs plkst. 17:10
Autori:
Dalies ar šo rakstu

Piektdien, 15. jūnijā Rīgā norisinājās starptautiska transporta, tranzīta un loģistikas jautājumiem veltīta konference TransBaltica'2007, kurā piedalījās Satiksmes ministrs Ainārs Šlesers, Krievijas Muitas kontroles dienesta Galvenās pārvaldes priekšnieka vietnieks Sergejs Aleksejevs un citas amatpersonas. Tās laikā ministrs uzsvēra, ka Latvija jau tagad ir tranzīta un loģistikas lielvalsts, taču tās nākotnes attīstības perspektīvas ir vēl ievērojami lielākas.

"Latvija jau līdz šim ir veiksmīgi spējusi izmantot gūto pieredzi un zināšanas par tirgiem un sadarbību gan austrumu, gan rietumu virzienā, jomas attīstība ir atklājusi arī problēmas, kas jārisina," pārliecību par iespējām perspektīvā augt vēl straujāk pamatoja A.Šlesers.

Konferences mērķis ir nostiprināt un veicināt Latvijas transporta un tranzīta uzņēmumu stratēģisko lomu Baltijas reģionā un Āzijas un Eiropas koridorā, sekmēt transporta uzņēmumu un mezglu modernizāciju, piesaistīt stratēģiski svarīgus sadarbības partnerus un investīcijas, kā arī piesaistīt jaunus klientus transporta un tranzīta jomā, Db.lv informēja Satiksmes ministrijas sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā referente Elīna Circene.

Konferences laikā tika diskutēts par tādiem ar transportu un tranzītu saistītiem jautājumiem kā starptautiskās lidostas Rīga un dzelzceļa infrastruktūras turpmākā attīstība, kā arī par situāciju uz Latvijas un Krievijas robežas.

Ministrs informēja, ka jau līdz šā gada beigām tiks izveidoti kravas autotransporta termināli, "sasāpējušo" jautājumu palīdzēs risināt Maskavas šosejas būvniecība. Tāpat starpvaldību komisijas ietvaros vajadzētu vienoties ar Krieviju par robežšķērsošanas procedūras optimizēšanu, savukārt Eiropas Savienības līmenī - par transporta koridora Rīga-Maskava paplašināšanu.

Paredzams, ka Eiropas Komisijas aktīvāka iesaistīšanās Rail Baltica projekta īstenošanā iezīmēs pozitīvu pavērsienu arī dzelzceļa kravu pārvadājumu infrastruktūras uzlabošanā.

Savukārt, pagarinot skrejceļu starptautiskajā lidostā Rīga, tiks nodrošināti labvēlīgāki nosacījumi aviopārvadājumiem - radīsies iespēja nosēsties lidmašīnām ar lielāku kravnesību. "Rīga nākotnē plāno kļūt par vairāku aviokompāniju bāzes lidostu, tālāk paplašinoties tiešo reisu tīklam, kas jau šobrīd padarījis mūsu lidostu par straujāk augošo Eiropā," uzsvēra ministrs.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām