Slimnīcu apvienošanā saskata vēlmi iegūt nekustamo īpašumu 

Liepājā, Jūrmalas parkā, izvietotās  Piejūras slimnīcas Psihiatriskās klīnikas darbinieki nosūtījuši atklātu vēstuli medijiem un valdībai, iestājoties pret slimnīcas pievienošanu Liepājas Reģionālajai slimnīcai.

Vēsma Lēvalde, 2010. gada 03. jūnijs plkst. 11:12

Nepieciešams aizstāvēt pacientu intereses, jo pieņemtie lēmumi par tām nerunā vispār, lēmumu centrā ir tikai zemes un nekustamie īpašumi, kas pāries Liepājas pašvaldībai, norādīts vēstulē, komentējot Liepājas domes lēmumu par slimnīcu apvienošanu un nekustamā īpašuma pārņemšanu.

Latvijā nav precedenta, kad psihiatrisko palīdzību pilnā apjomā sniegtu  pašvaldības slimnīca, uzsver mediķi. Viņi vērš uzmanību, ka slimnīcā ir arī pacienti, kas ārstējas piespiedu kārtā ar tiesas lēmumu. Tie ir psihiski slimi cilvēki,  kas pēc kriminālnodarījumu veikšanas atbrīvoti no atbildības un tiesa viņiem noteikusi ārstēšanos stacionārā. Šo cilvēku uzraudzību var nodrošināt tikai specializētā klīnikā. Slimnīca apkalpo Rietumkurzemi ar iedzīvotāju skaitu ap 250 tūkstošiem. Pastāv bažas, ka, apvienojot psihiatriska un somatiska profila stacionārus, finansu plūsma, ko līdz šim saņēma Psihiatriskā klīnika, daļēji tiks novirzīta Liepājas Reģionālās slimnīcas  budžeta deficīta lāpīšanai, sašaurinot pakalpojumu pieejamību psihiatrijā plaša reģiona iedzīvotājiem, pauž vēstules autori.

Pēc iecerētās slimnīcu apvienošanas būtu jāpaļaujas uz varbūtību, ka psihiatriskā palīdzība Liepājas Reģionālajai slimnīcai būs finansiāli pietiekami izdevīga, lai to turpinātu iepriekšējā apjomā. Ja nē, tad psihiatriju var sagaidīt jau reiz pārņemtās narkoloģiskās palīdzības liktenis, kas reducēta līdz minimumam, jo finansiāli kļuvusi neizdevīga, norādīts vēstulē. «Kāpēc šodien apvienot /../ divas faktiski neapvienojamas slimnīcas, no kurām viena – psihiatriskā -  funkcionē finansiāli veiksmīgi, bet otra - Liepājas Reģionālā slimnīca - ir parādos?  Nav skaidrs, ko pozitīvu no tā iegūs pacienti un darbinieki,» jautā vēstules autori. Slimnīcas mediķi pieprasa, lai Psihiatriskā klīnika Liepājā paliek kā patstāvīga slimnīca, lai būtu garantēts valsts finansējums psihiski slimo aprūpei, lai  nepasliktinātos psihiatriskās palīdzības pieejamība, lai nepasliktinātos darba apstākļi psihiatrijā strādājošajiem. 

Vēstule nosūtīta Latvijas Republikas Ministru prezidentam V. Dombrovskim, Latvijas Republikas Veselības ministrijai,ministram D.Gavaram, LR Saeimas Sociālo un  darba lietu komisijas priekšsēdētājai A. Barčai; LR Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētājai I. Circenei, kā arī vairākiem rakstošajiem un elektroniskajiem medijiem.

DB jau vēstīja, ka Liepājas dome lūgs valstij bez atlīdzības nodot tās īpašumā SIA Piejūras slimnīca kapitāldaļas, kā arī tās teritoriju – aptuveni 10 ha piejūras zemes Jūrmalas parkā. Saskaņā ar pilsētas attīstības pamatnostādnēm, ko izstrādājusi valdošā koalīcija (Liepājas partija, TP, JL, TB/LNNK, LPP/LC), šeit paredzēts paplašināt Jūrmalas parku ar tai raksturīgo apbūvi. Neoficiāla informācija vēstī, ka vēsturisko vecās slimnīcas ēku paredzēts nojaukt, bet slimnīcas dārzā ir privāta biznesa ieceres. Šīm iecerēm jau tiek piemērota tuvējo ielu infrastruktūra, ierīkojot šobrīd maz aktuālus krustojumus ar luksoforiem.

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Nepalaid garām

Restorānu nedēļas projekts lielu peļņu nenes, toties izvelk cilvēkus no mājām iepazīt...

Šodien Dienas Bizness rīkotajā preses konferencē par jaunāko izdevumu Miljonārs tika atklāti Latvijas...

No stacionāro fotoradaru sodiem valsts budžetā patlaban tiek iegūts mazāks finansējums nekā...

Vecie dēļi iegūst otro dzīvi SIA AW Latvia ražotajās mēbelēs un sienu...

Reizi mēnesī pie veikala «Preces no Vācijas» vērojama mūsdienām netipiska aina -...

«Mēs pārejam uz iknedēļas drukātā izdevuma formātu. Izmaiņas Dienas Biznesā ir vajadzīgas....

No šīs sadaļas
2010. gada 03. jūnijs plkst. 10:19

Bārmeņu biedrība Lords of Liquids nolēmusi pārspēt pasaules rekordu domino šotu šovā....

2010. gada 03. jūnijs plkst. 9:31

Izrādās – briti brauc uz Latviju ne tikai ālēties Vecrīgā un nokārtot...

2010. gada 03. jūnijs plkst. 8:59

Zvērinātu advokātu padome aicina tiesībsargājošās iestādes izmantot visus resursus, lai...

2010. gada 03. jūnijs plkst. 8:22

Par kukuļošanu aizturētā Raimonda Munkevica iepriekšējās vadīšanas laikā...

2010. gada 03. jūnijs plkst. 7:43

Ja nākamgad tomēr stāsies spēkā norma, kas paredz, ka Latvijā aptiekas varēs...

2010. gada 03. jūnijs plkst. 7:30

No 2. līdz 4. jūnijam ekonomikas Artis Kampars (JL) un Ekonomikas ministrijas...

2010. gada 02. jūnijs plkst. 18:15

Valsts un pašvaldību uzņēmumu lēmumus vajag depolitizēt, bet saimnieciskajā darbībā valsts...

2010. gada 02. jūnijs plkst. 18:01

Latvija ir ieinteresēta sadarbībai ar Krieviju reģionālajos projektos. Ziemeļu dimensija varētu...

2010. gada 02. jūnijs plkst. 17:53

4. jūnijā Pleskavā notiks Latvijas – Krievijas starpvaldību komisijas ekonomiskās, zinātniski...

2010. gada 02. jūnijs plkst. 17:39

75% mājsaimniecību pēdējo 12 mēnešu laikā to ekonomiskā situācija ir pasliktinājusies...