Slimnīcu apvienošanā saskata vēlmi iegūt nekustamo īpašumu 

Liepājā, Jūrmalas parkā, izvietotās  Piejūras slimnīcas Psihiatriskās klīnikas darbinieki nosūtījuši atklātu vēstuli medijiem un valdībai, iestājoties pret slimnīcas pievienošanu Liepājas Reģionālajai slimnīcai.

Vēsma Lēvalde, 03.6.2010

Nepieciešams aizstāvēt pacientu intereses, jo pieņemtie lēmumi par tām nerunā vispār, lēmumu centrā ir tikai zemes un nekustamie īpašumi, kas pāries Liepājas pašvaldībai, norādīts vēstulē, komentējot Liepājas domes lēmumu par slimnīcu apvienošanu un nekustamā īpašuma pārņemšanu.

Latvijā nav precedenta, kad psihiatrisko palīdzību pilnā apjomā sniegtu  pašvaldības slimnīca, uzsver mediķi. Viņi vērš uzmanību, ka slimnīcā ir arī pacienti, kas ārstējas piespiedu kārtā ar tiesas lēmumu. Tie ir psihiski slimi cilvēki,  kas pēc kriminālnodarījumu veikšanas atbrīvoti no atbildības un tiesa viņiem noteikusi ārstēšanos stacionārā. Šo cilvēku uzraudzību var nodrošināt tikai specializētā klīnikā. Slimnīca apkalpo Rietumkurzemi ar iedzīvotāju skaitu ap 250 tūkstošiem. Pastāv bažas, ka, apvienojot psihiatriska un somatiska profila stacionārus, finansu plūsma, ko līdz šim saņēma Psihiatriskā klīnika, daļēji tiks novirzīta Liepājas Reģionālās slimnīcas  budžeta deficīta lāpīšanai, sašaurinot pakalpojumu pieejamību psihiatrijā plaša reģiona iedzīvotājiem, pauž vēstules autori.

Pēc iecerētās slimnīcu apvienošanas būtu jāpaļaujas uz varbūtību, ka psihiatriskā palīdzība Liepājas Reģionālajai slimnīcai būs finansiāli pietiekami izdevīga, lai to turpinātu iepriekšējā apjomā. Ja nē, tad psihiatriju var sagaidīt jau reiz pārņemtās narkoloģiskās palīdzības liktenis, kas reducēta līdz minimumam, jo finansiāli kļuvusi neizdevīga, norādīts vēstulē. «Kāpēc šodien apvienot /../ divas faktiski neapvienojamas slimnīcas, no kurām viena – psihiatriskā -  funkcionē finansiāli veiksmīgi, bet otra - Liepājas Reģionālā slimnīca - ir parādos?  Nav skaidrs, ko pozitīvu no tā iegūs pacienti un darbinieki,» jautā vēstules autori. Slimnīcas mediķi pieprasa, lai Psihiatriskā klīnika Liepājā paliek kā patstāvīga slimnīca, lai būtu garantēts valsts finansējums psihiski slimo aprūpei, lai  nepasliktinātos psihiatriskās palīdzības pieejamība, lai nepasliktinātos darba apstākļi psihiatrijā strādājošajiem. 

Vēstule nosūtīta Latvijas Republikas Ministru prezidentam V. Dombrovskim, Latvijas Republikas Veselības ministrijai,ministram D.Gavaram, LR Saeimas Sociālo un  darba lietu komisijas priekšsēdētājai A. Barčai; LR Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētājai I. Circenei, kā arī vairākiem rakstošajiem un elektroniskajiem medijiem.

DB jau vēstīja, ka Liepājas dome lūgs valstij bez atlīdzības nodot tās īpašumā SIA Piejūras slimnīca kapitāldaļas, kā arī tās teritoriju – aptuveni 10 ha piejūras zemes Jūrmalas parkā. Saskaņā ar pilsētas attīstības pamatnostādnēm, ko izstrādājusi valdošā koalīcija (Liepājas partija, TP, JL, TB/LNNK, LPP/LC), šeit paredzēts paplašināt Jūrmalas parku ar tai raksturīgo apbūvi. Neoficiāla informācija vēstī, ka vēsturisko vecās slimnīcas ēku paredzēts nojaukt, bet slimnīcas dārzā ir privāta biznesa ieceres. Šīm iecerēm jau tiek piemērota tuvējo ielu infrastruktūra, ierīkojot šobrīd maz aktuālus krustojumus ar luksoforiem.

Tevi varētu interesēt

Liepājas dome lūgs valstij bez atlīdzības nodot tās īpašumā SIA Piejūras slimnīca...

Nepalaid garām

Ja valsts eksperts apgalvo, ka šķeldu ceļa uzturēšana izmaksās 10 miljonus nākamo...

Eiropas Savienības prioritātes ir mainījušās. Tuvākajā laikā var sākt mainīties Eiropas ekonomiskie...

Igauņi pirmie pārgāja uz dabasgāzes izmantošanu sabiedriskajā transportā un Tallinā gandrīz...

"Dienas Bizness" sadarbībā ar "Lursoft" ik gadu izdod zīmola izdevumu "TOP 500",...

No šīs sadaļas

Bārmeņu biedrība Lords of Liquids nolēmusi pārspēt pasaules rekordu domino šotu šovā....

Izrādās – briti brauc uz Latviju ne tikai ālēties Vecrīgā un nokārtot...

Zvērinātu advokātu padome aicina tiesībsargājošās iestādes izmantot visus resursus, lai...

Par kukuļošanu aizturētā Raimonda Munkevica iepriekšējās vadīšanas laikā...

Ja nākamgad tomēr stāsies spēkā norma, kas paredz, ka Latvijā aptiekas varēs...

No 2. līdz 4. jūnijam ekonomikas Artis Kampars (JL) un Ekonomikas ministrijas...

Valsts un pašvaldību uzņēmumu lēmumus vajag depolitizēt, bet saimnieciskajā darbībā valsts...

Latvija ir ieinteresēta sadarbībai ar Krieviju reģionālajos projektos. Ziemeļu dimensija varētu...

4. jūnijā Pleskavā notiks Latvijas – Krievijas starpvaldību komisijas ekonomiskās, zinātniski...

75% mājsaimniecību pēdējo 12 mēnešu laikā to ekonomiskā situācija ir pasliktinājusies...