SM airBaltic akcionāru līguma lietā vēršas Drošības policijā

Autors: Līva Melbārzde
2010. gada 07. oktobris plkst. 14:48

Satiksmes ministrija (SM) vērsusies ar iesniegumu Drošības policijā (DP) par interneta vietnes pietiek.com publiskoto Latvijas nacionālās lidsabiedrības airBaltic akcionāru sadarbības līgumu, kuru parakstījis bijušais satiksmes ministrs Ainārs Šlesers.

Par to raksta pietiek.com. Iesnieguma saņemšanu apstiprināja arī Drošības policija. Pietiek.com raksta, ka SM iesniegums pamatots ar faktu, ka airBaltic līgumam noteikta konfidencialitāte un bez pušu piekrišanas to nedrīkst publiskot. Iesniegumā SM aicina noskaidrot, kā varējusi notikt līguma kopijas nopludināšana medijos.

Db.lv jau rakstīja, ka 1.oktobrī interneta vietnē pietiek.com publiskots, pēc lapas autoru sniegtās informācijas, airBaltic akcionāru līgums starp Latvijas valsti un airBaltic vadītājam Bertoltam Flikam piederošo uzņēmumu Baltijas aviācijas sistēmas.

Pietiek.com autori apgalvo, ka 2009.gada 4.martā parakstītais akcionāru līgums mīkstinājis valsts savulaik ar skandināvu lidsabiedrību SAS noslēgto akcionāru līgumu par labu Baltijas aviācijas sistēmām. Līdz ar to vienīgais veids, kā valsts patlaban var īstenot ietekmi airBaltic, ir lidsabiedrības padome, kurā valstij ir trīs vietas, Baltijas aviācijas sistēmām - divas vietas. Tomēr arī šajā punktā Šlesera parakstītais līgums spēris soli pretim Flika kompānijai. Iepriekšējais airBaltic akcionāru līgums ar SAS paredzēja, ka valstij pienākas airBaltic padomes priekšsēdētāja vieta, bet privātajam īpašniekam - padomes priekšsēdētāja vietnieka, taču jaunajā līgumā noteikts, ka varbūt arī otrādi. Tas nozīmē, ka faktiski Flikam piederošais uzņēmums var kontrolēt gan visu airBaltic menedžmentu un valdi, gan arī uzraudzīt valdes darbu.