SM: Latvijas prioritāte ES prezidentūrā būs tranzītu koridoru attīstība

2014. gada 04. decembris plkst. 13:34
Autors: Db.lv
Dalies ar šo rakstu

Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības (ES) Padomē laikā 2015.gada pirmajā pusē īpaša nozīme tiks pievērsta tranzītu koridoru attīstībai, intensificējot transporta plūsmas starp Eiropas Savienību, Krieviju, NVS valstīm, Ķīnu, Āzijas valstīm un Vidējo Austrumu valstīm, tiekoties ar  Krievijas transporta ministru Maksimu Sokolovu uzsvēris Satiksmes ministrijas (SM) valsts sekretārs Kaspars Ozoliņš.

«Latvijai piemīt lielisks potenciāls būt «tiltam» starp Austrumu un uz Eiropu valstīm, īpaši Ziemeļeiropu, nodrošinot eksportētājiem gan transporta, gan loģistikas pakalpojumus, kā arī sniedzot atbalstu ES tirgus apgūšanā,» uzsvēra valsts sekretārs Kaspars Ozoliņš.

K. Ozoliņš informēja, ka Latvija savas ES prezidentūras ietvaros 2015.gada 29.- 30 aprīlī Rīgā organizēs ASEM valstu transporta ministru 3.tikšanos/sanāksmi, kas veltīta Eirāzijas multimodālo transporta savienojumu attīstībai. ASEM konferencēs pamattēma  ir transporta savienojumu attīstība starp Eiropu un Āziju, identificējot «šaurās vietas» un vājos punktus  un veicinot visu iesaistīto valstu un institūciju harmonizētu sadarbību.
 
Krievijas transporta ministrs izrādījis ieinteresētību par plānoto ASEM valstu transporta ministru sanāksmi, kā arī vaicājis par biznesa pārstāvju iespējamo līdzdalību minētajā pasākumā. Kā sarunā uzsvēra K. Ozoliņš, tad ASEM plānotā sanāksmē piedalīsies ne tikai ministri, bet tajā tiek aicināti piedalīties nozares biznesa pārstāvji, kā arī izteica cerību, ka tā tiks plaši apmeklēta, jo pašlaik viena no galvenajiem Latvijas prioritātēm ir Eirāzijas sauszemes transporta koridora attīstības iespējas, kur ļoti  nozīmīgi spēlētāji  ir Krievija, Ķīna, Kazahstāna, kā arī citas Āzijas valstis.  Latvija šim koridoram piedāvā savu transporta infrastruktūru- 1520 dzelzceļa tīklu, autoceļus,  3 neaizsalstošas ostas un loģistikas centrus kravu apstrādei uz izplatīšanai Eiropā.

K. Ozoliņš ar M. Sokolovu, kurš apmeklēja Latvijas stendu Maskavā notiekošajā izstādē Krievijas transports, tikās ceturtdien, 4. decembrī. Krievijas Transporta ministra M. Sokolova Latvijas stenda apmeklējuma laikā piedalījās Latvijas vēstniece Krievijā Astra Kurme, Satiksmes ministrijas valsts sekretāra vietnieks, Latvijas – Krievijas starpvaldību komisijas Transporta darba grupas līdzpriekšsēdētājs Uldis Reimanis, VAS Latvijas dzelzceļš prezidents Uģis Magonis un Latvijas uzņēmēju pārstāvji.
 
Piektdien plānota Valsts sekretāra K. Ozoliņa un Latvijas – Krievijas starpvaldību komisijas Transporta darba grupas līdzpriekšsēdētāja Ulda Reimaņa tikšanās ar Krievijas Transporta darba grupas līdzpriekšsēdētāju, ministra palīgu Juriju Petrovu, kā arī dalība Transporta nedēļas plenārsēdē Transporta infrastruktūra: apsteidzošas attīstības stratēģija.
 
Maskavā jau 8 reizi notiek Krievijas Transporta nedēļa, kuras ietvaros norit izstāde Krievijas transports. Pirmo reizi tajā atvērts Latvijas nacionālais stends ar mūsu uzņēmēju līdzdalību. Izstādē pārstāvēti VAS Latvijas Dzelzceļš, LDZ Cargo, LDZ Cargo Loģistika un L-Ekspresis, kā arī Rīgas un Ventspils brīvostas un Liepājas SEZ pārvalde.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām