SM nav izvērtējusi kādas sekas dos LP lēmums presi piegādāt piecas dienas nedēļā

2010. gada 29. oktobris plkst. 16:41
Autors: Sanita Igaune
Dalies ar šo rakstu

Satiksmes ministrija (SM) nav izvērtējusi finansiālās, ekonomiskās un sociālās sekas, ko radīs Latvijas Pasta (LP) valdes lēmums no nākamā gada pāriet uz piecu darba dienu pasta sūtījumu savākšanu, šķirošanu un piegādi. Tas tiks darīts nekavējoties pēc detalizētas rakstiskas informācijas saņemšanas no uzņēmuma, DB norādīja SM pārstāve Ilze Eida.

SM ir informācija, ka LP ilgstoši risina sarunas ar izdevējiem par preses izdevumu piegādēm. Ministrijā tika saņemta mutiska informācija par LP valdes 28. oktobra lēmumu par pasta piegāžu apjoma samazināšanu sestdienās.

Tomēr vienlaikus SM uzskata, ka, lemjot par pasta piegāžu ierobežošanu, ir jāņem vērā iedzīvotāju, izdevēju un pasta darbinieku intereses. « Cerams, ka tuvākajā laikā tiks rasts visas puses apmierinošs risinājums, kas nodrošinās pasta piegādes nepieciešamajā apjomā, ņemot vērā finansiālās iespējas, » sagaida I. Eida.

Lēmumu pāriet uz piecu dienu pasta sūtījumu piegādi, LP pieņema pēc izvērstas analīzes un konsultācijām ar biznesa partneriem, tā piektdienas preses konferencē skaidroja LP valdes priekšsēdētājs Aivars Veiss, vienlaikus uzsverot, ka pasta nodaļās klienti tiks apkalpoti tāpat kā līdz šim – arī sestdienās un svētdienās.

«Satiksmes ministrijas viedokli es nezinu,» sacīja A. Veiss, atzīstot, ka ar LP akcionāru šis lēmums nav apspriests. Uz jautājumu – vai gadījumā LP nav vajadzīga SM piekrišana, A. Veiss atbildēja – «Manuprāt, nē, statūti un Komerclikums to neparedz, jo tas ir biznesa lēmums, bet, ja piekrišana būs vajadzīga, mēs to respektēsim,» norādīja A. Veiss.

LP aprēķinājis, ka šādi uzņēmums gadā varētu ietaupīt no 500 līdz 800 tūkst. Ls. Par ietaupījumu LP ir paredzējis atjaunot pasta darbinieku veselības apdrošināšanu.

«Esmu pārliecināts, ka šī pāreja uz piecu darba dienu piegādi neietekmēs LP piegāžu kvalitāti. Mūsu uzdevumus ir sabalansēt ieņēmumus un izdevumus – nezaudējot pasta sniegto pakalpojumu kvalitāti,» pauda A. Veiss.

Uz jautājumu, kāpēc šādu lēmumu LP pieņēma tik vēlu – laikā, kad preses abonēšanas kampaņa ir sākusies un līdz gada beigām ir palikuši vien divi mēneši, A. Veiss atbildēja, ka tam pamatā ir vairāki iemesli. Proti, šobrīd tāpat kā citās kompānijās arī LP tiek izstrādāts nākamā gada budžets, ir kļuvuši skaidri izdevēju plāni, turklāt jautājums nav jauns un izdevējiem tas jau bijis zināms.

Ja cilvēks ir pasūtījis laikrakstu, kas iznāk sestdienās, A. Veiss sola, ka sarunas ar izdevējiem, it īpaši ar reģionālās preses piegādātājiem, LP turpinās, un uzņēmums ir gatavs uz kompromisiem, tiesa pie nosacījuma, ja samaksa par to būs augstāka. Vienlaikus viņš piebilstot, ka ir arī citi izplatīšanas kanāli.

Saistībā ar izmaiņām – pastnieku algas nemainīsies, apliecināja A. Veiss, vienlaikus atzīmējot, ka, paliekot nemainīgam pasta sūtījumu apjomam, arī pastnieku skaitam nevajadzētu mainīties, jo lielāko ietaupījumu dos tieši degvielas un transporta izdevumi.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds