SM sola nodrošināt iespēju samaksāt par eirovinjeti uz visu gadu

2009. gada 11. marts plkst. 16:26

Satiksmes ministrijas pārstāvji izteikuši atbalstu idejai par iespēju ļaut kravas transportlīdzekļa ikgadējo ceļu nodevu maksāt vairāku mēnešu vai pat gada garumā vēl notiek pārrunas

Satiksmes ministrija (SM) rīkoja tikšanos pie apaļā galda, kur bija aicinājusi autopārvadātājus, NVO un nozaru ekspertus, lai lemtu par turpmāko rīcību aktuālo problēmu risināšanai autopārvadājumu jomā. Uz diskusiju par jautājumiem, kas ir ārpus SM kompetences, tika aicināti arī Finanšu ministrijas, Ekonomikas ministrijas, Latvijas Līzinga devēju asociācijas un Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja pārstāvji.

Viens no jautājumiem, ko dalībnieki skatīja, bija par autopārvadātāju izteikto lūgumu ļaut kravas transportlīdzekļa ikgadējo nodevu maksāt vairāku mēnešu vai pat gada garumā vēl notiek pārrunas. SM idejiski atbalsta šo priekšlikumu, taču nepieciešamo likuma grozījumu izdarīšanai esot jāvienojas, ar kādiem nosacījumiem šis atvieglojums uzņēmējam būtu piešķirams.

Tikšanās laikā SM pārstāvji informēja, ka drīz pēc pirmās tikšanās ar autopārvadātājiem, kas notika februāra sākumā, valdība skatīja SM sagatavotu informatīvo ziņojumu nepieciešamību izveidot mehānismu naudas sodu iekasēšanai no ārvalstīs reģistrēto transportlīdzekļu šoferiem. Līdz šī gada 1. septembrim SM sadarbībā ar Iekšlietu ministriju sagatavos priekšlikumus normatīvo aktu grozījumiem, kas paredzēs garantijas naudas principa ieviešanu, tādējādi liedzot iespēju ārvalstu pārvadātājiem izvairīties no soda par izdarītajiem pārkāpumiem.

Līdztekus tam jau 12. martā, Valts sekretāru sanāksmē tiks skatīti SM izstrādātie grozījumi Autoceļu lietošanas nodevas likumā, kas paredz eirovinjetes ieviešanu atlikt līdz 2010. gada sākumam.

Sanāksmes laikā tika plaši iztirzāti arī nodokļu politikas un transportlīdzekļa īpašnieka civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas jautājumi. Latvijas autopārvadājumu nozares pārstāvji izteica piedāvājumu transportlīdzekļu īpašnieku obligāto civiltiesisko atbildību attiecināt uz transporta līdzekļa vadītāju, nevis īpašnieku.