Pasaulē

Smēķētājiem Krievijā «labās dienas» beigsies

Jānis Rancāns, 25.02.2013

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Krievijas Federācijas prezidents Vladimirs Putins parakstījis likumu, ar kuru kaimniņvalstī tiek ieviesti vairāki smēķēšanas un cigarešu tirdzniecības ierobežojumi.

Saskaņā ar jauno likumu, kas stāsies spēkā šā gada 1. jūnijā, smēķēt tiks aizliegts daudzdzīvokļu māju kāpņutelpās, degvielas uzpildes stacijās, pludmalēs, bērnu laukumos, valsts iestādēs, stacijās, sabiedriskā transporta pieturvietās un 15 metru attālumā no tām.

Savukārt līdz nākamā gada jūnijam paredzēts smēķēšanas aizliegumu attiecināt arī uz restorāniem, tālsatiksmes starppilsētu vilcieniem un kuģiem.

Stingrāki darbības noteikumi būs jāievēro arī cigarešu ražotājiem, kuriem tiks aizliegts nodarboties ar pasākumu sponsorēšanu, savas produkcijas reklamēšanu un bezmaksas paraugu izdalīšanu. Tāpat būs aizliegta cigarešu tirdzniecība stacijās, izņemot beznodokļu zonu lidostās. Krievijas smēķētājus sagaida arī cigarešu cenu kāpums. Saskaņā ar aplēsēm – 2010. gadā lētākā cigarešu paciņa Krievijā maksāja 0,27 eiro.

Likumprojektu februāra sākumā atbalstīja Krievijas Valsts dome. Tas paredzēts, lai samazinātu smēķēšanas izraisīto veselības problēmu skaitu. Krievijā ir viens no augstakajiem smēķēšanas līmeņiem pasaulē – vairāk nekā četri no desmit Krievijas iedzīvotajiem ir kaislīgi smēķētaji, vēsta BBC.

Federālais likums ir pieņemts ar mērķi Krievijas likumdošanā realizēt Vispasaules Veselības aizsardzības organizācijas vadlīnijas cīņā ar smēķēšanu, kuras ratificējusi Krievijas Federācija 2008. gadā, skaidro kaimiņvalsts prezidenta administrācija.

Komentāri

Pievienot komentāru