Sniegs kavē arī atkritumu izvešanu

Autors: Elīna Pankovska
2011. gada 06. janvāris plkst. 9:41

Ilgstošā snigšana un netīrītie ceļi, kā arī automašīnas, kas novietotas gar ielu malām un namu iekškvartālos, vietām pilnībā liedzot atkritumu izvešanas transportam piekļūt pie atkritumu konteineriem.

Atkritumu savācēju dati liecina, ka aptuveni piektā daļa no visu konteineru izvešanas kavējas, raksta Neatkarīgā.

To, ka ir problēmas ar atkritumu izvešanu nenoliedz izvedēji un atbildīgie par šā procesa nodrošināšanu. «Specializētais 20 tonnu smagais transports nevar iebraukt vietās, kur sniega sega un sanesumu rada risku transporta pārvietošanās iespējām, kā arī nedrīkst pārvietoties vietās, kur var tikt apdraudētas iedzīvotāju novietotās automašīnas,» komentē uzņēmuma L&T vadītājs Reinis Ceplis.

Viņš norāda, ka problēmas ir ne tikai Rīgā, bet arī reģionos. Tā, piemēram, Rēzeknes novadā vietējie ceļi ir aizputināti, un tas nozīmē, ka atkritumu savācēji fiziski nevar iztukšot konteinerus.

«Rekords bija 4.janvārī, kad Āgenskalnā 17 stundas bez pārtraukuma centāmies izvest atkritumus,» piebilst R.Ceplis.

Savukārt Rīgas domes Vides pārvaldes priekšnieks Askolds Kļaviņš uzsver, ka tas ir katra namu apsaimniekotāja godaprāta jautājums. «Ja namu teritorijā ir labs apsaimniekotājs, tad problēmām ar atkritumu izvešanu nevajadzētu būt,» pārliecināts ir A.Kļaviņš.
 

Atslēgvārdi