Snoras banka veic nekustamā īpašuma rekorddarījumu, iegādājoties ēku Vecrīgā

2011. gada 13. maijs plkst. 9:52
Dalies ar šo rakstu

Lietuvas Snoras banka, kas ir Latvijas Krājbankas saimniece, veikusi šogad Latvijā lielāko nekustamā īpašuma pirkumu, par vairāk nekā 11 milj. Ls iegādājoties nekustamo īpašumu Vecrīgā, Pils ielā 23, ko līdz šim nomāja Snoras bankas Latvijas filiāle.

Informācija Valsts vienotajā datorizētajā zemesgrāmatā liecina, ka 1435 kvadrātmetru zemesgabalu un četrstāvu ēku banka samaksājusi 11,24 milj. Ls.

Šī īpašuma saimniece līdz pat šā gada sākumam bija SIA Pils 23, kuras lielākie īpašnieki caur starpniekfirmām, kā rāda Lursoft datu bāze, bija uzņēmējs Oļegs Turovčiks un Latvijas miljonāru sarakstā atrodamais uzņēmējs Iļja Basins, vēsta pietiek.com.

Tiesa, neilgi pirms rekorddarījuma īpašums vienreiz jau mainījis saimniekus – uz apmēram nedēļu tas par 8,43 milj. Ls bija nonācis Kiprā reģistrētā uzņēmuma Dorwing Solution Limited rokās.

Par to, vai šis starpnieks patiesībā nav bijis cieši saistīts ar Snoras banku vai tās saimnieku – Krievijas uzņēmēju Vladimiru Antonovu, nekādas ziņas izpaustas netiek, un arī Snoras atbilde uz jautājumu, kādiem nolūkiem veikts rekorddarījums, ir īsa – tas esot domāts biznesam.

Portāls gan norāda, ka saistība ir acīmredzama, ņemot vērā to, ka līdz šim pasaules medijos Dorwing Solution Limited nosaukums masveidīgi parādījies vienreiz – pagājušā gada pavasarī, kad Holandes ekskluzīvo auto ražotāja Spyker Cars lielākais akcionārs Viktors Millers šai ārzonas kompānijai pārdeva 1,3 milj. Spyker akciju.

«Kam pieder vai kas vada šo Kipras kompāniju, ir ikviena mīkla. Kipras International Business Company skaistums ir tajā, ka tās labuma guvējam ir iespēja neizpaust nekādas ziņas par sevi, ja viņš tā vēlas. (..) Citiem vārdiem – jūs nekad neuzzināsiet,» par šo darījumu rakstīja respektablais interneta izdevums thetruthaboutcars.com. Taču jau tobrīd bija zināms, ka V.Antonovs dažādos veidos mēģina iegādāties kompāniju Spyker.

Kā zināms, nu jau Antonovam, kura mērķis ir kļūt par zviedru SAAB nozīmīgu īpašnieku (kārotais apjoms ir 30% akciju), pieder aptuveni 30% Spyker akciju.

Dalies ar šo rakstu