Šodien Dienas biznesā un biznesa žurnālā LD

2011. gada 18. janvāris plkst. 8:15
Autors: Db
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Daudzi nezina, ka parādnieku maksātnespēja neatbrīvo galvotāju no parāda segšanas, un joprojām dzīvo ilūzijās, ka pārādnieka maksātnespēja galvotāju neskars.

 

Parādus par siltumu grib uzkraut bankām

Likums atvieglos godīgo maksātāju problēmas, ko radījuši samilzušie Latvijas iedzīvotāju parādi par siltumenerģiju.

 

Likumi

TAP glābšanai neizmanto

Tiesiskās aizsardzības procesi (TAP) biznesa glābšanai Latvijā gan subjektīvu, gan arī objektīvu iemeslu dēļ nav īpaši izplatīti.

Likumi

Maksātnespējīgo skaits aug

Pērn Latvijā tika ierosināti vairāk nekā 2,5 tūkst. juridisku personu maksātnespējas lietu.

Tiesvedība

Lūgs izvērtēt bankas rīcību

DK Daugava līdzšinējā īpašnieka Aigara Vaivara publiski paustos apgalvojumus par bankas prettiesisku rīcību Swedbank noraida.

Intervija

Daži veiksmes stāsti izzudīs

«Varētu uzrakstīt pamatīgus «Mērnieku laikus numur divi vai trīs», jo cilvēku izdoma ir apbrīnojama,» stāsta Latvijas Krājbankas prezidents Ivars Priedītis.

 

Jaunākajā biznesa žurnālā LD:

Izperēt zelta ideju un atrast tai tirgu
Latvijā virknē tehnoloģiskiem parkiem vai augstskolām piesaistītos biznesa inkubatoros – atbilstoši nosaukumam – šķiļas idejas, kas tiek koptas, saudzētas un lolotas gluži kā bērni. Tomēr kāpēc aprobežoties tikai ar vietējo «dārziņu»? Idejas, padomus, naudu un investorus jaunie un ne tik jaunie uzņēmēji dodas meklēt arī biznesa inkubatoros ārvalstīs.
Savukārt IT uzņēmumi nolēmuši paši cits citu atbalstīt centienos iekarot nozares meku Silīcija ieleju ASV. Latviešu biznesmeņi izveidojuši Latvijas – Amerikas biznesa asociāciju Kalifornijā (Latvian American Business Association of California – LABACA), lai palīdzētu Latvijas uzņēmējiem nodrošināt to, ka viņu idejas sastop dzirdīgas ausis vietā, kur ir lielākā nozares uzņēmumu un apgrozījuma koncentrācija. Jau tuvākajās nedēļās uz Silīcija ieleju dosies pirmie uzņēmēji no Latvijas, kam sekošot vēl vairāki. Nozares pārstāvjiem ir būtiski būt notikumu epicentrā un izprast «globālā tirgus produktu palaišanas nosacījumus».

Varētu nedaudz uzbudināt tirdzniecību
«Šobrīd ir moments, kad gandrīz vai jāizlemj, vai būs mums normāls, eksistējošs vērtspapīru tirgus vai nē,» uzskata Andrejs Martinovs, kas ir visilgāk nozarē strādājošais brokeris Latvijā. Savā darba mūžā viņš redzējis daudzus cilvēkus, kuri vērtspapīru tirgū Latvijā nopelna lielu naudu. Taču šobrīd biržas apgrozījums ir tik zems, ka to var apkalpot viens brokeris uz pusslodzi.

Nāvi mūzikas ierakstiem nesola
Tāpat kā vairākām citām industrijām, arī mūzikas biznesam pamatīgus spieķus riteņos ir salicis internets un vispārējā tehnoloģiju attīstība. Vai patiesi jau tuvākajā nākotnē gan kompaktdisku, gan mūzikas ierakstu veikalu jau uzskatīsim par ko līdzīgu dinozauram?

Sapnis par Baltijas mīdijām
Vidusjūras valstīs tās lasa tāpat kā pie mums sēnes. Taču izrādās, ka arī Baltijas jūrā kāds nodarbojas ar mīdiju audzēšanu. Vai šāds bizness būtu iespējams arī Latvijas piekrastes ūdeņos? Patiesi – arī mūsu zemē ar Norvēģijas valdības atbalstu izstrādāta īpaša apmācības programma šīs iespējas attīstīšanai.

Krīzes laika patērētājs

Kamēr Eiropā brieda revolūcija, mēģinot visās ES dalībvalstīs vienādot patērētāju tiesības un apvienot tās vienā mega direktīvā, Latvijā jau kuro gadu patērētāji tā arī nespēja iesēsties tirgus karaļa tronī. Turklāt krīzes laikā situācija ir pasliktinājusies.

Ar klikšķiem pie miljoniem
Vēl pirms nieka desmit gadiem doma, ka kāda varētu iztērēt vairākus tūkstošus par kleitu, nemaz to nepiemērot, šķita vistīrākā ķecerība vai, precīzāk sakot, neveiksmei jau iepriekšnolemts pasākums. Pirms pāris mēnešiem šī doma tika novērtēta par 350 miljoniem sterliņu mārciņu. Net-a-porter zināja, ka sievietēm patīk iepirkties, nevis mērīt.

Ne tikai dzintars, bet arī Swarowski
«Mums Latvijā ir ne tikai dzintars, bet arī kaut kas cits,» saka Nadežda Bališa, norādot uz look@latvian art gleznām, kas veidotas no Swarowski kristāliņiem. Ne katram šīs gleznas iepatiksies, un tā nav pārtika, kas nepieciešama ikdienā. «Taču, kamēr cilvēki interesēsies un pirks, tikmēr tirgosim,» viņa ir optimisma pilna.

Dalies ar šo rakstu