Sods par rupjiem higiēnas prasību pārkāpumiem SIA Kindercatering - 700 eiro 

Par SIA Kindercatering konstatētajiem higiēnas prasību pārkāpumiem, kā rezultātā ar salmonelozi saslima 13 Rīgas pirmsskolas izglītības iestāžu 89 bērni, Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) piemērojis augstāko iespējamo naudas sodu, kādu par šāda veida pārkāpumiem ļauj piemērot Administratīvo pārkāpumu kodekss – 700 eiro, informē PVD.

Zane Atlāce - Bistere, 07.10.2016

Foto: Ieva Lūka/LETA

Papildus tam, 200 eiro naudas sods piemērots arī par higiēnas prasību pārkāpumiem, kas konstatēti SIA Kindercatering telpās, uz kurām uzņēmums bija spiests pārcelt darbību pēc tam, kad PVD antisanitāro apstākļu dēļ apturēja uzņēmuma darbību iepriekšējās telpās.

Tāpat uzņēmumam būs jāsedz visi izdevumi, kas saistīti ar PVD ārpuskārtas pārbaudēm, kā arī jāsedz laboratorisko izmeklējumu izmaksas.

Jau ziņots, ka pēc tam, kad Slimības profilakses un kontroles centrs informēja par vairākiem ar salmonelozi saslimušiem bērniem, PVD veica pārbaudi uzņēmumā SIA Kindercatering, kur konstatēja rupjus higiēnas prasību pārkāpumus, kā arī produktus ar beigušos derīguma termiņu.

Nepietiekamu tīrīšanu un dezinfekciju uzņēmuma telpās apstiprināja arī laboratorisko izmeklējumu rezultāti, kas uzrādīja augstu piesārņojuma līmeni uz virtuves iekārtu un ūdens krāna virsmām, kā arī izmeklētajos pārtikas produktos identificētās baktērijas liecina par produkta zemu kvalitāti.

Pārtikas un veterinārais dienests pārbaudēs ir secinājis, ka antisanitārie apstākļi SIA Kindercatering virtuvē radīja labvēlīgus apstākļus salmonelozes uzliesmojumam. Savukārt Slimību profilakses un kontroles centrs, noslēdzot epidemioloģisko izmeklēšanu, savā gala slēdzienā norāda, ka bērnu saslimšanā vainojama piesārņotas pārtikas lietošana uzturā. Visiem bērnudārziem, kuros konstatēti saslimšanas gadījumi, pārtiku piegādājis SIA Kindercatering.

Inficēties ar salmonelozi var, cilvēka organismā nokļūstot pavisam niecīgam salmonelozes ierosinātāju daudzumam, lietojot uzturā nepietiekami termiski apstrādātus dzīvnieku izcelsmes produktus, piemēram, gaļu, olas, pienu, piena produktus u.c., kā arī, lietojot uzturā ēdienus, kas pagatavoti higiēnas prasībām neatbilstošos apstākļos, kuros iespējama salmonellu pārnešana no jēliem uz gataviem produktiem ar rokām un virtuves inventāru, kā arī, ja  piesārņota pārtika nonāk saskarē ar citu pārtiku, nepareizi to uzglabājot, vai pārvadājot ēdienus, un ar inficēta personāla starpniecību (slimnieki vai baktēriju nēsātāji).

 

Tevi varētu interesēt

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) ir saņēmis laboratorisko izmeklējumu rezultātus, kas norāda...

Nepalaid garām

Ja valsts eksperts apgalvo, ka šķeldu ceļa uzturēšana izmaksās 10 miljonus nākamo...

Eiropas Savienības prioritātes ir mainījušās. Tuvākajā laikā var sākt mainīties Eiropas ekonomiskie...

Igauņi pirmie pārgāja uz dabasgāzes izmantošanu sabiedriskajā transportā un Tallinā gandrīz...

"Dienas Bizness" sadarbībā ar "Lursoft" ik gadu izdod zīmola izdevumu "TOP 500",...

No šīs sadaļas

Yum Brands, ātrās ēdināšanas ķēžu KFC, Pizza Hut un Taco Bell māteskompānija,...

Autolevi savstarpējās auto nomas platformā līdz šā gada augustam reģistrējušies...

Mārupē durvis vēris friziermeistara Kristapa Slaktera-Zvejsalnieka jaunais skaistumkopšanas...

Latvijā šobrīd bioloģiski noārdāmo atkritumu apglabāšanas samazināšanās...

No 10. līdz 16.oktobrim Rīgā norisināsies jau desmitā Rīgas restorānu nedēļa, kurā...

Rīgas domes Mājokļu un vides komiteja ceturtdien, 29. septembrī, akceptējusi Rīgas domes...

Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde uzsākusi kriminālprocesu pret...

Lai arī jau ilgāku laiku iedzīvotājiem ir dota iespēja norēķināties ar komunālo...

Nepārdomāti ieviešot kopbraukšanas pakalpojumu, regulārajiem pasažieru pārvadātājiem...

Latvijā ārvalstu viesi ciemojas arvien vairā, otrdien vēsta laikraksts Dienas Bizness....