Šoferis: Pa jaunu asfaltu uz septiņdesmit - absurds 

Maģistrāles A-7 remonts posmā no Ķekavas līdz Iecavai vēl nav pabeigts. Tādēļ transporta līdzekļu vadītājiem šeit jāievēro braukšanas ātruma ierobežojums, vēsta reģionālais medijs Bauskas Dzīve.

Dienas Bizness, 17.8.2015

Foto: Ivars Bogdanovs

«Braukt pa jaunu asfaltu uz septiņdesmit, tas šķiet absurds. Ir arī sazīmēti visi horizontālie apzīmējumi – līnijas ceļa vidū, malās. Reti, kurš vadītājs ievēro ātruma ierobežojumus. Taču policistiem šis posms ir īstais «medību lauks»,» neizpratni par ierobežojumiem uz ceļa izteicis kāds šoferis, kurš publiski savu vārdu izpaust nevēlējās.

Autoceļa uzturētājs, valsts akciju sabiedrība «Latvijas valsts ceļi»  (LVC) skaidro, ka remonts tomēr pilnībā nav pabeigts un ātruma ierobežojumi ir tikai un vienīgi rūpēs par satiksmes dalībnieku drošību. LVC speciālists Voldemārs Šķēle Bauskas Dzīvei stāsta, ka jauna, nesen ieklāta asfaltbetona virskārta nenodrošina pietiekamu riepu un seguma virsmas saķeri. Šādam segumam ir paaugstinātas slīdamības risks. Strauji bremzējot, automobilim ir garāks bremzēšanas ceļš, kā arī iespēja izslīdēt ceļa līkumā. Jaunai virskārtai nepieciešams aptuveni mēnesis, lai satiksme no tās nodeldētu bitumena plēvīti, kas ir iemesls nepietiekamai saķerei. LVC Kvalitātes kompetences centra Ceļu laboratorija saķeres koeficienta mērījumus veic aptuveni mēnesi pēc virskārtas ieklāšanas.

Vienlaikus turpinās drošības barjeru uzstādīšana. Kamēr šis darbs nav pabeigts, ceļu nevar uzskatīt par satiksmei drošu. Darbus plānots beigt 19. augustā. Tad arī visi ātruma ierobežojumi, kas saistīti ar darbu veikšanu un to kvalitātes pārbaudi, tiks noņemti.

No šīs sadaļas

Pabeigti būvdarbi Liepājas šosejas (A9) posmā no Kaķeniekiem 10 km Blīdenes virzienā...

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) muitas amatpersonas sadarbībā ar Valsts policijas amatpersonām, veicot...

Pierīgā no kādas privātmājas tika nozagta dārga BMW X5 automašīna. Automašīnas...

Šo svētdien, 16. augustā, vēsturisko automašīnu sacensību Dzintara Aplis - ...

Fotoradars uz autokatastrofām bagātā autoceļa Tīnūži-Koknese konstatējis lielāko ātruma pārkāpumu...

Japānas automašīnu rezerves daļu ražotājs Takata, kuru skāris vērienīgs defektīvu gaisa...

Britu luksusklases Bentley ir atrotījis piedurknes, lai atkal ar pilnu jaudu mestos...

Auto mākleru pakalpojumi sen ir populāri tādās valstīs kā Krievija, Lietuva vai...

Sakarā ar lidostas Rīga pievedceļa (P133), kas savieno lidostu ar K. Ulmaņa...