Šogad būvēs jumtu estrādei un slidotavai Pasta salā

2017. gada 30. janvāris plkst. 10:29
Sadaļa: Būve
Dalies ar šo rakstu

Estrādei un slidotavai Jelgavā, Pasta salā šogad iecerēts uzbūvēt jumta segumus, kas ļaus būtiski pagarināt slidošanas sezonu un uzlabos komforta apstākļus brīvdabas pasākumu apmeklētājiem vasarā, informē Jelgavas pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Šim mēķim no valsts budžeta piesaistīti 850 000 eiro, kas kopā ar pašvaldības ieguldīto ļaus realizēt abu jumtu izbūvi Pasta salā. Šobrīd ir tapušas skices, lai jau drīzumā varētu izsludināt projektēšanas un būvniecības konkursu. Plānots, ka reāla būvniecība Pasta salā varētu sākties pēc Jelgavas pilsētas svētkiem, un jumti būs gatavi līdz gada beigām.

Turpmāk slidotavai būs ne tikai jauns jumts, bet arī sānsienas ziemeļu un ziemeļrietumu pusē. Estrādes jumta izbūves darbi būs krietni apjomīgāki, tāpēc jārēķinās, ka šovasar, līdz ar darbu sākšanu, estrādē brīvdabas pasākumi nevarēs notikt – tie uz vienu sezonu atgriezīsies Uzvaras parkā. Izvērtējot konstruktoru un arhitektu piedāvātās skices, kā labākais risinājums izvēlēts jumts ar koka nesošajām konstrukcijām. Tās labāk iekļaujas Pasta salas ainaviskajā koncepcijā. Sijām būs 20 līdz 30 metru laidums, un jumts nebūs veidots kā vienlaidu plakne – tas ir arhitektu oriģināldarbs, kas vēl vairāk paspilgtinās Pasta salas sakārtotās vides estētiku. Taču tikpat būtisks kā jumta vizuālais skats ir arī tā funkcionalitāte.

Paredzēts, ka arī estrādes jumtam sāna sienās tiks veidoti stikla aizsegi. Šobrīd tiek plānots, ka šos stikla aizsegus pēc vajadzības varēs nolaist vai pacelt, maksimāli izvairoties no laikapstākļu ietekmes brīvdabas pasākumos.


 

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārdi