Šogad divreiz lielāks prāmja «Baltic Kristina» pārvadājumu apjoms

2004. gada 26. marts plkst. 12:42
Autors: Aivars Mackevics mackevics@europa-tourismus.de
Dalies ar šo rakstu

Šī gada janvārī un februārī ar prāmi Baltic Kristina jau ir pārvadāti 11 204 pasažieri. Pateicoties prāmju līnijas darbības stabilitātei, atpazīstamībai, kā arī labvēlīgiem laika apstākļiem, šogad pārvadājumu rādītāji ir palielinājušies 2,3 reizes, salīdzinot ar pagājušo gadu, kad bargā ziema ievērojami apgrūtināja Rīgas Jūras Līnijas darbu līdz pat pavasarim. Šogad februārī tika pārvadātas 6 344 personas, kas ir aptuveni par 247% vairāk nekā 2003. gada februārī, kad tika pārvadāti 2 569 pasažieri. Lielāka pasažieru plūsma bija virzienā no Stokholmas uz Rīgu – 3 228 pasažieri, bet no Rīgas uz Stokholmu – 3 116 pasažieri. Februārī tika pārvadātas 504 kravas vienības un 371 vieglās automašīnas. Arī šie rādītāji ir ievērojami auguši, salīdzinot ar pagājušo gadu – kravu pieaugums ir 387% (pērn februārī pārvadātas tika 130 kravas vienības), bet vieglo automašīnu – 254% (146 automašīnas pērn). Pieaugs maksa par ostas izmantošanu A/s Rīgas Jūras Līnija (RJL) informē, ka no šā gada 1. aprīļa prāmja Baltic Kristina pasažieriem pieaugs izdevumi, kas līdz šim tika apzīmēti kā ostas nodevas. Līdz šim RJL pasažieriem ostas nodeva bija Ls 2 braucienam vienā virzienā. Taču saskaņā ar Rīgas Brīvostas pārvaldes 2003. gada 14. janvāra vēstuli SIA Pasažieru termināls ir Rīgas Pasažieru ostas teritorijas un ostas telpu apsaimniekotājs. Pamatojoties uz iepriekš minēto, SIA Pasažieru termināls ir noteicis maksu par Rīgas Pasažieru ostas termināla un teritorijas izmantošanu. Līdz ar to, sākot no šī gada 1. aprīļa, tiks iekasēta ostas un termināla maksa Ls 4 apjomā braucienam vienā virzienā. Šī summa ietver gan ostas nodevu, gan maksu par Pasažieru ostas teritorijas izmantošanu. Ostas un termināla maksa, kas no 1. aprīļa tiks iekasēta no RJL klientiem, būs šāda:

  • Pasažieriem: vienai personai braucienam vienā virzienā – Ls 4; bērniem līdz 5 gadu vecumam – bez maksas.
  • Pasažieru transporta pārvadājumiem: vieglajai automašīnai, mikroautobusam, kravas mikroautobusiem vai autobusam braucienam vienā virzienā – Ls 4.
  • Ostas un termināla maksas izmaiņas neattiecas uz jau nopirktajām biļetēm braucieniem pat pēc 1. aprīļa. Avots: Rigasealine.lv