Šogad Eiropas tirgū nonāks Firefox izstrādātāju radīti viedtālruņi

2013. gada 11. janvāris plkst. 12:13
Autors: Gunta Kursiša
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Paredzams, ka viedtālruņi, kuru radīšanā iesaistījušies Firefox pārlūka izstrādātāji, Eiropas tirgū varētu nonākt šogad, ziņo BBC.

Ķīnas tālruņu ražotājs ZTE sadarbojas ar Mozilla Firefox jaunas viedtālruņu operētājsistēmas izveidē, stāstīja ZTE izpilddirektors Čengs Liksins (Cheng Lixin) Paredzams, ka jaunā viedtālruņu operētājsistēma sacentīsies ar Google radīto Android, tomēr zemākā cenu segmentā.

ZTE vadība neatklāj, kura Eiropas kompānija nodrošinās viedtālruņu pārdošanu.

Mozilla pašlaik sadarbojas arī ar tālruņu aprīkojuma ražotājiem Qualcomm un TCL Communication Technology Holdings, atklāja Mozilla pārstāvis Džeis Sailvans (Jay Sullivan). Medijam Bloomberg viņš norādīja, ka interese par Firefox operētājsistēmu pieaug.

Izvērtējot situāciju ASV tirgū, iespējams, ka Firefox operētājsistēmas viedtālruņi pārdošanā aiz okeāna arī varētu nonākt 2013. gadā.

Pašlaik Google operētājsistēma viedtālruņiem konstrolē trīs ceturtdaļas no viedtālruņu tirgus, savukārt, pēc analītiķu aplēsēm, paredzams, ka Firefox operētājsistēma 2013. gadā varētu aizņemt 1% no kopējā tirgus. Android pārspēšana nebūs viegls uzdevums, uzskata Strategy Analytics pārstāvji.

«Lai izaugtu ārpus nišas produkta statusa Firefox operētājsistēmai vajadzētu atrisināt vismaz trīs galvenos izaicinājumus – viedtālruņu patērētāju vidū pasaulē Firefox zīmols nav plaši zināms, pašlaik ietekmīgajā ASV tirgū ir ierobežota Firefox klātbūtne mazumtirdzniecībā, kā arī relatīvi pieticīgā atbalstošo lietojumprogrammu un pakalpojumu ekosistēma,» norādīja Strategy Analytics eksperti.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām