Šogad izveidotas 913 brīvprātīgā darba vietas jauniešiem 

Šā gada deviņos mēnešos Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) pasākuma Atbalsts jauniešu brīvprātīgajam darbam ietvaros izveidotas 913 brīvprātīgā darba vietas jauniešiem, informē NVA.

Žanete Hāka, 17.10.2013

Minētās darba vietas ir izveidotas sadarbībā ar 240 biedrībām un nodibinājumiem. Brīvprātīgā darba vietās tika nodarbināti 1090 jaunieši bezdarbnieki, 22 no viņiem iekārtojušies pastāvīgā darbā.

Brīvprātīgā darba vietas jauniešiem bezdarbniekiem var pieteikt biedrība vai nodibinājums, kas ir reģistrēta Latvijā un veic sociāli nozīmīgu darbību. Darba vietas jāpiesaka tuvākajā NVA filiālē, kuras teritorijā biedrība vai nodibinājums plāno izveidot darba vietu jaunietim.

NVA filiāles darbinieki palīdzēs izvēlēties biedrības vai nodibinājuma darbības specifikai un prasībām visatbilstošākos kandidātus no NVA reģistrētiem jauniešiem bezdarbniekiem. Jauniešiem tā ir iespēja iegūt darba pieredzi, sniegt sociālu labumu sabiedrībai un gūt izpratni par brīvprātīgā darba kustību, bet biedrībām vai nodibinājumiem - iespēja iesaistīt savā darbā jaunus, enerģiskus un perspektīvus darbiniekus, pauž NVA pārstāvji.

NVA brīvprātīgā darba pasākumā tiek iesaistīti NVA reģistrētie jaunieši bezdarbnieki vecumā no 18 līdz 24 gadiem, viena jaunieša nodarbinātības ilgums - no 1 līdz 6 mēnešiem. Pasākuma laikā NVA jauniešiem maksā stipendiju - 40 latus mēnesī, bet tiem, kam ir invaliditāte - 60 latus. Pasākuma dalībnieki tiek apdrošināti pret nelaimes gadījumiem darba vietā.

Pasākumā iesaistītie jaunieši bezdarbnieki veic kultūras pasākuma organizatora un administratora pienākumus, darbojas IT jomā un projektu vadīšanā, palīdz administratīvajā darbā, vada pulciņus, palīdz skolotājiem, rīko kultūras un sporta pasākumus, nodarbojas ar jaunatnes lietām un veic citus darbus. 

No šīs sadaļas

Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) pilotprojektam Praktiskā apmācība prioritārajās nozarēs...

Par algu pēc nodokļu samaksas iegūstamais preču un pakalpojumu daudzums, proti, algas...

Kopš 2011.gada aprīļa, kad Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) īsteno Eiropas Sociālā...

Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) aktivitātei Darbnīcas jauniešiem pieteikušies...

Pašlaik iedzīvotāji darbaspējas vecumā (15-64 gadi) veido 67,1%, bet līdz 2030.gadam to...

Tikai 4–7% no visiem skolu absolventiem, kas nemācās vai nestrādā, reģistrējas Nodarbinātības...

Gandrīz katrs otrais pārdošanā strādājošais jeb 45% aptaujāto pēdējā gada laikā...

Pusgadu Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) īsteno pasākumu Komersantu nodarbināto personu reģionālās...

Zinot uzņēmuma kolektīva vidējo vecumu un ņemot vērā paaudžu atšķirības, iespējams...

Otrajā ceturksnī vienas stundas darbaspēka izmaksas eirozonā pieaugušas par 0,9%, salīdzinot...