Šogad palielinās biroju nomas līgumu skaits

2011. gada 13. oktobris plkst. 15:50
Dalies ar šo rakstu

Pēc nomas līguma noslēgšanas ar uzņēmumu Microsoft Latvia biroju ēkā Zaļā 1 Rīgā, tās aizpildījums ir sasniedzis 73%, informē biroju ēkas attīstītājs un apsaimniekotājs Larix Property.

Līgums ir slēgts uz pieciem gadiem. Uzņēmums uz jaunajām telpām plāno pārcelties šī gada decembrī.  Zaļā1 brīvas platības ir 972m² apjomā. Starp ēkas nomniekiem var pieminēt arī Creative Media Services; Mepha Baltic; Newsec; Soft FX; Larix Property.

«Pieprasījums pēc biroju telpām Rīgā palielinās. To apliecina parakstīto nomas līgumu skaits, kas šogad ir pieaudzis, salīdzinot ar 2010. gadu. Vairāk uzņēmumu pieņem «pēckrīzes lēmumus» pārcelties. Biroju telpu maiņa ir saistīta ar izmaiņām uzņēmumu darbībā, tostarp biroju platības samazināšanu, palielināšanu vai reorganizāciju, pārskatot izmantoto kvadrātmetru lietderību un izvietoto funkciju nepieciešamību līdzšinējos birojos,» raksturo Larix Property valdes loceklis Romāns Astahovs.

Pēc viņa domām, tuvākajā nākotnē, biroju telpu piedāvājums Rīgā būtiski nepalielināšoties. Jau tagad A klases biroju segmentā piedāvājums ir šaurs, bet tuvākajos gados paliks pavisam ierobežots.

Pašlaik vairāk nekā 80% no Rīgā esošajām brīvām biroju telpām atrodas ārpus Rīgas centra. Tas nozīmē, ka tuvākajā nākotnē tikai palielināsies nomas maksu starpība starp centru, kur prognozējams maksas pieaugums, un birojiem ārpus centra, uzskata R. Astahovs.

 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām