Šogad Rīgas Centrāltirgus sakārtošanā plāno ieguldīt vairāk nekā 1,6 miljonus eiro

2016. gada 30. marts plkst. 14:13
Autors: LETA
Dalies ar šo rakstu

Rīgas Centrāltirgū šogad plānoti dažādi darbi, kā Nēģu ielas laukuma sakārtošana, gastronomijas paviljona rekonstrukcija un citi, ieguldot vairāk nekā 1,6 miljonus eiro, informē AS Rīgas Centrāltirgus valdes priekšsēdētājs Anatolijs Abramovs.

2016.gadā ieplānotie darbi Centrāltirgū ir 1 634 680 eiro apmērā, tie tiks veikti, neaizņemoties finanšu līdzekļus, liecina Abramova sniegtā informācija.

Kā vienu no nozīmīgākajiem šogad ieplānotajiem darbiem Abramovs min Centrāltirgus Nēģu ielas laukuma seguma rekonstrukciju, aizstājot novecojušo asfalta segumu ar bruģi, sakārtojot arī lietusūdens kanalizācijas sistēmu, kā arī izbūvējot atpūtas un satikšanās vietu ar soliņiem Nēģu ielas laukumā Centrāltirgus pircējiem. Projekta realizācijas gaitā ieplānots ieklāt ap 8000 kvadrātmetru bruģa seguma, paaugstinot seguma funkcionalitāti un ilgmūžību. Abramovs iecerējis, ka nākotnē šī varētu tapt par tikpat slavenu vietu Rīgā kā Laimas pulkstenis - vietu, kur ļaudis sarunātu satikšanās.

Šogad iecerēta arī gastronomijas paviljona rekonstrukcija, tostarp jau gadsimtu kalpojušo metāla arku pastiprināšana. Šos darbus, ievērojot drošības prasības, gan būs iespējams veikt tikai, uz laiku slēdzot paviljonu pircējiem un tirgotājiem.

Tikmēr pagrabstāvos tiks veikta metāla konstrukciju inspekcija, kā arī apsekotas gaļas paviljona nesošās konstrukcijas. Savukārt zivju paviljonā tiks rekonstruētas aukstuma iekārtas un aukstuma kameras. Rekonstrukcijas darbi plānoti arī Centrāltirgus siltummezglā, kā arī visos paviljonos tiks uzstādīti «gaisa aizkari» - siltā gaisa pūtēju montāža ieejas mezglu tuvumā.

Darbi tiks veikti pakāpeniski līdz nākamās ziemas sākumam, maksimāli tos organizējot tā, lai netraucētu ne gājēju kustību, ne tirgošanos, uzsver Abramovs, atzīstot, ka ar zināmām neērtībām dažādās tirgus vietās periodiski nāksies saskarties.

Dalies ar šo rakstu