Pakalpojumi

Soli tuvāk jaunam atkritumu karalim

Elīna Pankovska, 05.05.2016

DB 5. maija vāks

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Balstoties uz PPP principu, ar SIA Getliņi Eko un viena vai vairāku atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumu līdzdalību Rīgā varētu tikt reformēta atkritumu apsaimniekošanas sistēma

Šāds pieņēmums izdarāms, pamatojoties uz visai skopo Rīgas domes informāciju.

Institucionālā partnerība jeb kopsabiedrības izveidošana ir izdevīgākais variants Rīgas pilsētas sadzīves atkritumu apsaimniekošanas sistēmas efektīvai funkcionēšanai ilgtermiņā, izriet no finanšu ekonomiskās analīzes, kas veikta pētījuma ietvaros par Rīgas pilsētas atkritumu apsaimniekošanas sistēmas attīstības perspektīvām. Šī pētījuma rezultātus pašvaldība ir saņēmusi. Iepirkumā par pētījuma veikšanu uzvarēja personu apvienība SIA Konsorts un SIA Geo Consultants, bet pats pētījums tika veikts laika posmā no pērnā gada 21. decembra līdz šā gada 18. februārim, liecina Rīgas domes sistēmā pieejamā informācija.

DB jau vairākkārt ir rakstījis, ka Rīgas pašvaldība jau ilgstoši izpelnās pārmetumus par konkursu nerīkošanu atkritumu apsaimniekotāja vai apsaimniekotāju izvēlei. Lai gan sadzīves atkritumu apsaimniekošanas saistošie noteikumi tika pieņemti jau 2013. gadā, faktiski tie darbību nav sākuši. Viens no argumentiem, ar ko tas tiek skaidrots – Rīgas pašvaldība pēc Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) ierosinājuma vērtē publiskās un privātās partnerības (PPP) izmantošanas iespējas.

Visu rakstu Soli tuvāk jaunam atkritumu karalim lasiet 5. maija laikrakstā Dienas Bizness.

Komentāri

Pievienot komentāru