Solncevas grupējums neeksistējot

2011. gada 24. marts plkst. 9:04
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

«Raugoties no likumdošanas viedokļa, ir pilnīgi nepareizi mani dēvēt par Solncevas grupējuma līderi,» laikrakstam Neatkarīgā stāstījis Sergejs Mihailovs. 

Februāra sākumā tika publiskota informācija, ka it kā Solncevas noziedzīgajam grupējumam Krievijā pasūtīta KNAB priekšnieka vietnieces Jutas Strīķes slepkavība. Par šīs grupas līderi minēts Mihailovs, kurš bieži vien presē saukts arī par Mihasju.

Laikraksts uzzinājis, ka biznesmenis ir informēts par publikācijām Latvijā un tās vērtē kā pasūtītu apmelošanas kampaņu. Tikšanās ar biznesmeni notikusi Mihailovam daļēji piederošā 33 stāvus augstā viesnīcā Astrus vēlā naktī, jo biznesmenis bieži strādājot līdz pat agram rītam. Intervijas laikā viesnīcas koridoru apsargājusi iespaidīga biznesmeņa personīgā apsardze.

Vaicāts, vai pazīst J. Strīķi, Mihailovs atbildējis: «Nē! Nekad neesmu viņu saticis, viņu nepazīstu. Notikumus, par kuriem raksta prese, uzskatu par murgainiem.»

Atbildot uz jautājumu: «Jums ir vienalga, ko par jums raksta?» Krievijas biznesmenis teicis: «Godīgi sakot – vienalga. Man ir vesela psihe, es esmu pārdzīvojis pietiekami daudz stresu un jūtos normāli. Raugoties no likumdošanas viedokļa, ir pilnīgi nepareizi mani dēvēt par Solncevas grupējuma līderi. Šveices tiesa konstatēja, ka nav tāda Solncevas grupējuma un nav tāda līdera. Tas nozīmē, ka dēvēt mani par Solncevas grupējuma līderi ir pretlikumīgi! Tas viss ir nepatiesība no sākta gala, taču tā joprojām tiek izplatīta. Bet kas tad man! Es būvēju baznīcas, esmu nodibinājis labdarības fondu, ļoti daudz palīdzu Krievijas trūkumcietējiem, bērnu namiem. Ar vislielāko prieku palīdzētu arī Latvijai, nodarbotos ar labdarību... taču tur mani apmelo, lai sabiedrībā radītu par mani negatīvu iespaidu.»

«Viņi nevēlas, lai man dotu atļauju iebraukšanai Latvijā. Kāds baidās no konkurences biznesā, kāds par kaut ko ir sabijies. Par mani taču tik daudz ir sarakstīts un sastāstītas visādas teikas un šausmu stāsti. Es ne par ko nebrīnos,» runājot par to, kuram šādas informācijas publiskošana varētu būt izdevīga, teicis Mihailovs.

Stāstot par to, kad pēdējo reizi viesojies Latvijā un ko darījis, viņš atklājis: «Kad ierados Latvijā, man tur viss patika. Nopirku māju, pārvedu tur savu Rolls-Royce. Viss gāja brīnišķīgi. Tad pēkšņi ne no šā, ne no tā – liegums ieceļot. Es nevienam neko sliktu neesmu izdarījis. Latvijā pat savu biznesu nesāku, lai tikai, nedod dievs, kādam ceļu nešķērsotu. Vēlējos tur tikai atpūsties un baudīt Baltijas dabu. Varbūt notikušo var skaidrot ar tiesas procesu Šveicē. Kad procesu uzvarēju un saņēmu naudu, Rietumu specdienesti to neaizmirsa un sāka man taisīt visādas nelietības līdz pat šai dienai.»

Dalies ar šo rakstu